پایانه مرزی مهران ظرفیتی بالقوه برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب : ۳۴۳۰۸۰
مدیرکل بنیاد ایلام بیان کرد: پایانه مرزی مهران با دارا بودن ظرفیت‌های بالقوه، زمینه مناسبی برای ایجاد بازارچه مرزی و مجتمع‌های رفاهی و اقامتی جهت ارائه خدمت به شهروندان ایرانی، اتباع خارجی و به ویژه زوار اربعین حسینی (ع) است.
پایانه مرزی مهران ظرفیتی بالقوه برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران است
به گزارش «ایثار»، اسدالله تولیده در خصوص ضرورت توجه به اشتغال ایثارگران، اظهار داشت: برخلاف تصور عامه، اشتغال جامعه ایثارگری یکی از موارد بغرنجی است که سال‌ها بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح کشور، سعی در رفع موانع تحقق آن را دارد، اما مشکلات اقتصادی موجود در کشور تاکنون مجال مناسبی برای آن نداده است.
وی افزود: در همین رابطه روز شنبه و در دو نوبت کاری صبح و ظهر جلساتی با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، رضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال ایثارگران، احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام و اسد قاسمی فرماندار مهران در پایانه مرزی مهران و سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری ایلام در خصوص ایجاد بازارچه مرزی و احداث مجتمع‌های اقامتی و رفاهی به منظور اشتغال ایثارگران برگزار شد.
تولیده ادامه داد: در این جلسات که با تأکید و رایزنی استاندار ایلام برگزار شد، تلاش شد تا از ظرفیت بخش خصوصی با حمایت صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران کشور استفاده شود.
مدیرکل بنیاد ایلام با اشاره به اینکه بیشترین مرز مشترک با کشور عراق در استان ایلام قرار دارد و اکنون بیشترین میزان تردد مسافر به ویژه در ایام اربعین نیز از طریق مرز مهران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: پایانه مرزی مهران با دارا بودن ظرفیت‌های بالقوه زمینه مناسبی برای ایجاد بازارچه مرزی و مجتمع‌های اقامتی و رفاهی جهت ارایه خدمت به شهروندان ایرانی و اتباع خارجی به ویژه در ایام اربعین دارد که امید است با توجه به شرایط مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی، زمینه رفع مشکل اشتغال ایثارگران عزیز فراهم شود.
انتهای پیام/