کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پایانه مرزی مهران ظرفیتی بالقوه برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران است

24 تير 1399 ساعت 12:49

مدیرکل بنیاد ایلام بیان کرد: پایانه مرزی مهران با دارا بودن ظرفیت‌های بالقوه، زمینه مناسبی برای ایجاد بازارچه مرزی و مجتمع‌های رفاهی و اقامتی جهت ارائه خدمت به شهروندان ایرانی، اتباع خارجی و به ویژه زوار اربعین حسینی (ع) است.


به گزارش «ایثار»، اسدالله تولیده در خصوص ضرورت توجه به اشتغال ایثارگران، اظهار داشت: برخلاف تصور عامه، اشتغال جامعه ایثارگری یکی از موارد بغرنجی است که سال‌ها بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح کشور، سعی در رفع موانع تحقق آن را دارد، اما مشکلات اقتصادی موجود در کشور تاکنون مجال مناسبی برای آن نداده است.
وی افزود: در همین رابطه روز شنبه و در دو نوبت کاری صبح و ظهر جلساتی با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی، رضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال ایثارگران، احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام و اسد قاسمی فرماندار مهران در پایانه مرزی مهران و سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری ایلام در خصوص ایجاد بازارچه مرزی و احداث مجتمع‌های اقامتی و رفاهی به منظور اشتغال ایثارگران برگزار شد.
تولیده ادامه داد: در این جلسات که با تأکید و رایزنی استاندار ایلام برگزار شد، تلاش شد تا از ظرفیت بخش خصوصی با حمایت صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران کشور استفاده شود.
مدیرکل بنیاد ایلام با اشاره به اینکه بیشترین مرز مشترک با کشور عراق در استان ایلام قرار دارد و اکنون بیشترین میزان تردد مسافر به ویژه در ایام اربعین نیز از طریق مرز مهران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: پایانه مرزی مهران با دارا بودن ظرفیت‌های بالقوه زمینه مناسبی برای ایجاد بازارچه مرزی و مجتمع‌های اقامتی و رفاهی جهت ارایه خدمت به شهروندان ایرانی و اتباع خارجی به ویژه در ایام اربعین دارد که امید است با توجه به شرایط مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی، زمینه رفع مشکل اشتغال ایثارگران عزیز فراهم شود.
انتهای پیام/


کد مطلب: 343080

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/343080/پایانه-مرزی-مهران-ظرفیتی-بالقوه-رفع-مشکل-اشتغال-ایثارگران

ايثار
  http://www.isaar.ir