ضرورت هم‌پوشانی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۳۴۳۰۸۹
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اقدامات جامعی از طرف نهادهای مختلف برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده و هماهنگی و هم‌پوشانی در مورد برنامه‌ها ضروری است.
ضرورت هم‌پوشانی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس
به گزارش «ایثار»، دومین نشست ستاد اجرایی برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور نمایندگان ۱۲ دستگاه و سازمان اجرایی به میزبانی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح چهارشنبه ۱۹ شهریورماه در سالن جلسات ساختمان شهید سلیمانی بنیاد برگزار شد.
سردار یعقوب سلیمانی در این نشست که با هدف هماهنگی دستگاه‌های مختلف اجرایی برای اجرای بهتر برنامه‌های دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، خاصه شهدای هشت سال دفاع مقدس؛ بالندگی ایران اسلامی را مدیون ایثار و مقاومت شهدا خواند و گفت: اگر انقلاب ما بعد از گذشت ۴۱ سال، نه‌تنها متوقف نشده، بلکه بالنده و پیشران ادامه مسیر می‌دهد، حاصل ایثارگری شهدای هشت‌سال دفاع مقدس و مقاومت ایثارگران عزیز است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه عده‌ای برگزاری برنامه‌های مناسبتی مثل بزرگداشت هفته دفاع مقدس را بی‌اثر می‌دانند، ضمن قرائت بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع خانواده‌‌های شهدای همدان گفت: ایشان فرمودند که مسئله شهید و ایثارگری کهنه‌شدنی نیست و موتور حرکت جامعه است. بنابراین برگزاری این برنامه‌ها بی‌اثر نیست، اگر این‌طور باشد که ایامی مانند تاسوعا و عاشورا و اربعین بعد از صدها سال اینگونه برگزار نمی‌شد.
سلیمانی با اشاره به وظایف دستگاه‌های مختلف در مورد هفته دفاع‌مقدس، عنوان کرد: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم ستاد هفته دفاع‌مقدس را در نه‌فقط در بخش فرهنگی، بلکه در کل معاونت‌های بنیاد فعال کردیم و طبق برنامه اقداماتی در دست انجام است.
وی افزود: اقدامات جامعی از طرف نهادهای مختلف برای بزرگداشت هفته دفاع‌مقدس در چهلمین سال دفاع‌مقدس برنامه‌ریزی شده است که در گفت‌وگو با مسئولان این نهادها به این جمع‌بندی رسیدیم که یک هماهنگی و هم‌پوشانی صورت بگیرد تا امسال برنامه‌های مختلف دفاع مقدس با کیفیت برگزار شود.
سلیمانی در پایان با اشاره به اینکه عمده رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران فرهنگی است، تصریح کرد: خدمات زیادی در بخش‌های مختلف کشور ارائه می‌شود و هزینه‌هایی هم صرف می‌شود؛ اما چون نگاه و پیوست فرهنگی ندارد، خیلی نمود ندارد و باید به ضرورت تدوین و اجرای پیوست فرهنگی برنامه‌ها توجه شود.
انتهای پیام/