رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

تشکل‌های ایثارگری پل ارتباطی بین بنیاد شهید و ایثارگران و جامعه ایثارگری هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب : ۳۴۴۹۰۶
معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بعدازظهر روز چهارشنبه ۸ مرداد در دیدار با کمیسیون‌های تخصصی تشکل‌های شاهد و ایثارگری کل کشور، این تشکل‌ها را پل ارتباطی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه ایثارگری و کل جامعه دانست.
تشکل‌های ایثارگری پل ارتباطی بین بنیاد شهید و ایثارگران و جامعه ایثارگری هستند
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی در این نشست، استفاده از ظرفیت این تشکل‌ها را برای بنیاد شهید و ایثارگران توفیق دانست و گفت: اعتقاد من این است که اگر هم بنیاد شهید و امور ایثارگران قدر و جایگاه تشکل‌ها را بداند، هم خودشان جایگاه‌شان را بدانند، تشکل‌ها یک سرمایه و ظرفیت عظیم برای بنیاد است.
وی با بیان اینکه همه پدیده‌های عالم یک ظاهر و یک باطن دارند، اضافه کرد: تشکل‌ها هم خیلی از این قاعده مستثنی نیستند و یک ظاهر و یک باطن دارند. تشکل‌هایی که در حوزه جامعه مقدس ایثارگری هستند، در ظاهر همان تشکل‌ها هستند، اما باطنشان کاملاً متفاوت با دیگر تشکل‌ها است؛ با این رویکرد تشکل‌های ایثارگری سرمایه و ظرفیت عظیمی هستند زیرا مخاطب ما جامعه ایثارگری، جانبازان و فرزندان شهدا و آزادگان بزرگوار هستند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن اشاره به رسالت بزرگ تشکل‌های ایثارگری گفت: این تشکل‌ها یک وظیفه و مأموریت ذاتی نسبت به خود و خانواده خود یعنی ایثارگران دارند و یک وظیفه هم نسبت به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، زیرا شهدا رفتند که از ارزش‌های نظام دفاع کنند.
اوحدی در ادامه از تشکل‌های ایثارگری به عنوان پل ارتباطی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه ایثارگری و کل جامعه یاد کرد و افزود: اگر به این پل اعتقاد داشته باشیم، باید برای نگهداری و استفاده از آن، جبران آسیب‌های وارد شده به آن و پشتیبانی از آن فکر و برنامه‌ریزی داشته باشیم و آن را زنده، شاداب و فعال نگه‌داریم.
وی در بیان تاثیر‌گذاری تشکل‌های ایثارگری گفت: خیلی جاها ممکن است حرف بنیاد به‌عنوان یک ساختار دولتی و حکومتی در دل مخاطب اثرگذار نباشد، اما اگر همین حرف‌ها از زبان یک فرزند شهید یا ایثارگر گفته شود، نتیجه‌بخش خواهد بود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه تشکل‌های ایثارگری یک پل مقاوم و قوی است که می‌تواند ما را از همه مسائل و مشکلات عبور دهد، تصریح کرد: اعتقاد من این است که تشکل‌ها در حوزه رصد مسائل و مشکلات و آسیب‌شناسی جلوتر از ما هستند؛ زیرا یک نگاه کاملاً عمیق و جزئی‌نگر در جامعه دارند.
وی با بیان اینکه هرچقدر بتوانیم پل ارتباطی بین بنیاد و تشکل‌های ایثارگری را تقویت کنیم، بهتر است؛ اضافه کرد: بنده به‌عنوان یک مسئول برای حل مشکلات جامعه ایثارگری باید دست نیازم را به سمت شما تشکل‌ها دراز کنم و از شما بخواهم که در حل مشکلات جامعه ایثارگری از ظرفیت‌های خود استفاده کنید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به استفاده تشکل‌های ایثارگری از ظرفیت مجلس، گفت: امروز مجلس یک ظرفیت برای ما است و در استفاده از این ظرفیت تشکل‌ها قطعاً تأثیرگذارتر از بنیاد هستند؛ زیرا مجلس امروز با ۱۷۰ نماینده ایثارگر، انقلابی‌ترین مجلس به‌لحاظ جامعه ایثارگری است و ما باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
اوحدی در پایان گفت: باطن تشکل‌های ایثارگری یک باطن مقدس است، که با قدرت خود می‌تواند هر مانعی را از پیش روی خود بردارد. توصیه من هم این است که در هر جایگاهی که هستیم، باید محکم از ارزش‌ها دفاع کنیم، زیرا همان چیزی است که هم دل شهدا و حضرت آقا را شاد و هم بنای انقلاب اسلامی را مستحکم می‌کند.
انتهای پیام/