۶۰۰ شهید استان زنجان در سایر نقاط کشور به خاک سپرده شده‌اند

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : ۳۴۵۲۳۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان،با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید زنجان فرصتی برای اتمام کارهای نیمه تمام است، گفت: ۶۰۰ شهید استان زنجان در سایر نقاط کشور به خاک سپرده شده اند.
۶۰۰ شهید استان زنجان در سایر نقاط کشور به خاک سپرده شده‌اند
به گزارش «ایثار»، علی کاظمی در جلسه هماهنگی کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان که به‌صورت ویدئو‌کنفرانس برگزار شد، بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره سه هزار شهید استان تاکید کرد و گفت: مجوز تحویل ۱۲۲ هزار آثار شهدای این استان به دبیرخانه کنگره از مرکز اخذ شده است.
وی اظهار کرد: با ۲۰ استان مکاتبه شده تا شهدایی که محل تولد آن‌ها استان زنجان بوده، اما شهادت‌شان در آن استان ثبت شده است را برای تکمیل لیست شمار شهدای کنگره به زنجان ارسال کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، با بیان اینکه این استان سه هزار و ۵۳۶ شهید دارد، گفت: تاکنون ۱۰ استان اطلاعات شهیدان استان زنجان را ارسال کرده است.
کاظمی با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید استان زنجان فرصتی برای اتمام کارهای نیمه تمام است، تأکید کرد: ۶۰۰ شهید استان نیز دارای شناسنامه و متولد زنجان بوده، ولی در نقاط دیگر به خاک سپرده شده اند.
وی با بیان اینکه در هشت جلد، وصیت نامه شهدای استان زنجان آماده‌سازی شده است، که تاکنون یک جلد آن به چاپ رسیده است، ابراز کرد: جوانان و نوجوانان باید با رشادت های این شهدا آشنا شوند.
مدیرکل بنیاد زنجان، از تبادل اسناد مربوط به شهدای استان زنجان خبر داد و گفت: تبادل اسناد با ۲۴ کمیته در استان انجام می‌شود.
کاظمی همچنین بر لزوم استفاده بیشتر از فضای مجازی برای شناساندن شهدای استان زنجان تأکید کرد.
انتهای پیام/