نشست هم‌اندیشی تدوین دانشنامه و دایره‌المعارف دفاع مقدس خراسان جنوبی برگزار شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب : ۳۴۵۲۵۸
نشست هم‌اندیشی تدوین دانشنامه و دایره‌المعارف دفاع مقدس خراسان جنوبی با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی تدوین دانشنامه و دایره‌المعارف دفاع مقدس خراسان جنوبی برگزار شد
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام عزیزی در نشست هم‌اندیشی تدوین دانشنامه و دایره‌المعارف دفاع مقدس خراسان جنوبی ضمن عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر خم اظهار کرد: دهه امامت و ولایت با عید سعید قربان آغاز می‌شود و با عیدالله اکبر، عید بزرگ غدیرخم به پایان می‌رسد، آغاز این دهه با عیدی که در آن باید به قربانی کردن و ذبح نفس و نفسانیات پرداخت و انسان برای اثبات عبودیت و بندگی خود باید دل از دنیا بریده و عدم تعلق خود به دنیا و نفسانیات را با قربانی کردن و عبادت اعلام بدارد.
وی با بیان اینکه حرمت خون پاک شهیدان بسیار واجب است و از آن والاتر قلم فقها و دانشمندان قرار دارد، گفت: اگر چه شهادت نزد مسلمانان و به‌خصوص شیعیان جایگاه ویژه‌ای دارد، اما قلم عالم، دانشمند و فقیه از آن باارزش‌تر است؛ چرا که شهید پرور است و در راه سازندگی انسان و آخرت عمل می‌کند.
سرهنگ فلاحی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز در این نشست بیان کرد: ما در زمان جنگ و دوران دفاع مقدس طبق فرمایش امام خمینی (ره) توانستیم فرهنگ جهادی و مظلومیت خود در برابر مستکبران را به جهان منتقل کنیم.
وی افزود: ایمان و اراده مردم، ولایت‌مداری و اسلامی بودن انقلاب از ویژگی‌های مهم انقلاب ما بود و به همین دلیل ماندگار شد. مردم با اطاعت از رهبری در مسیر حق و حقیقت قرار گرفتند و با خون خود این انقلاب را حفظ کرده و به ثمر نشاندند؛ لذا باید در ادامه راه این انقلاب با ولایت‌مداری ثابت قدم باشیم.
انتهای پیام/