ترویج فرهنگ ایثار در اردوگاه‌های عراق از هنرهای آزادگان بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۳۴۵۳۲۷
سرپرست بنیاد استان همدان در نخستین نشست برنامه‌ریزی بزرگداشت سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی، گفت: یکی از زیباترین هنرهای آزادگان این بود که در مقابل دشمن ایستادند و فرهنگ نظام جمهوری اسلامی و ایثار و شهادت را در قلب دشمن بعثی ترویج دادند.
ترویج فرهنگ ایثار در اردوگاه‌های عراق از هنرهای آزادگان بود
به گزارش «ایثار»، احمد عباسیه‌بزرگی در نخستین نشست برنامه‌ریزی بزرگداشت سالگرد ورود آزادگان استان با بیان اینکه واژه‌ها در خصوص ایثار و فداکاری‌های آزادگان به بن‌بست می‌رسد، گفت: یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهادی و مقاومت است.
سرپرست بنیاد استان همدان با اشاره به فرارسیدن سالروز ورود ایثارگران به کشور، تأکید کرد: مجاهدت‌ها و بیان ازخودگذشتگی‌های اسرای جنگ تحمیلی نباید به یک مراسم و فقط در یک روز خاص ختم شود؛ زیرا موضوع آزادگان یک فرهنگ غنی و انسان‌ساز است، این فرهنگ پیشینه از فرهنگ قرآن است، فرهنگی است که آزادگان سرافراز با ایثار و شهادت و روحیه جهادی به این نقطه رسیده‌اند.
وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از راهبردهای مهم در زمینه ماندگاری و حفظ ارزش‌های دینی و فرهنگ ایثار در تربیت نسل‌های آینده است، تصریح کرد: ما موظف هستیم که اهمیت و عظمت این فرهنگ را به نسل آینده انتقال دهیم، زیرا این فرهنگ انسان‌ساز، همان فرهنگ مقاومت و قرآن است.
عباسیه بزرگی در ادامه به بیان خصوصیات اخلاقی و رفتاری ایثارگران پرداخت و گفت: آزادگان با عبودیت بالا در جبهه‌ها پا گذاشتند و به‌نوعی با خدا معامله کردند و با توکل به خدا دشمن و استکبار جهانی را ناامید کردند.
وی با بیان اینکه ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی از ایام‌الله است و باید به بهترین شکل معرفی شود، اظهار کرد: آزادگان قبل از اسارت جزء نیروهای پرتلاش و خط‌شکن بودند که تا لحظه اسارت بسیاری از آن‌ها مجروح شدند و به فرموده مقام معظم رهبری که جانبازان شهدای زنده هستند، از این سرافرازان به‌عنوان شهدای زنده می‌توان نام برد.
سرپرست بنیاد استان همدان اضافه کرد: یکی از زیباترین هنرهای آزادگان این بود که در مقابل دشمن ایستادند و فرهنگ نظام جمهوری اسلامی و ایثار و شهادت را در قلب دشمن بعثی و استکبار جهانی ترویج دادند، این مسئله باعث افتخار ما است.
وی با اشاره به روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، تصریح کرد: در آن روز بسیاری از آزادگان خوشحال بودند که پس از سال‌ها دوری به وطن بازگشته و ازطرفی ناراحت بودند و افسوس می‌خوردند که امام (ره) را ندیدند، زیرا بسیاری از آن‌ها آرزو داشتند که حتی برای یک‌بار هم که شده امام راحل را از نزدیک ببینند.
سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان خود را خادم جانبازان و ایثارگران معرفی و تأکید کرد: هرکاری از دست ما برآید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، متواضعانه انجام می‌دهیم.
انتهای پیام/