۳۵ هزار معبر در مشهد به نام شهدا نام‌گذاری شده است

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۳۴۵۳۷۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: ۳۵ هزار معبر اصلی و فرعی به نام شهدا در شهر مشهد نام‌گذاری شده است.
۳۵ هزار معبر در مشهد به نام شهدا نام‌گذاری شده است
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام حسین معصومی در نشست با رییس اداره نام‌گذاری معابر شهرداری مشهد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، گفت: نام‌گذاری معابر، میادین، بلوارها، سالن‌ها و ساختمان‌ها به یاد شهید، همه در راستای زنده نگه‌داشتن رشادت شهیدان است که یادمان باشد انسان‌هایی برای امنیت، عزت و استقلال کشور جان خود را فدا کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ضمن قدردانی از توجه ویژه شهرداری مشهد به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: طبق مصوبه شهرداری ۳۵ هزار معبر اصلی و فرعی به نام شش هزار و ۶۰۰ شهید نام‌گذاری شده است.
وی در همین راستا افزود: به‌عنوان مثال بلوار شهید فکوری در سمت چپ و راست حدودا ۱۶۰ خیابان و هر کدام چندین فرعی و کوچه دارد، که همگی به نام شهید فکوری است.
حجت‌الاسلام معصومی اضافه کرد: در کنار شهدای استان خراسان رضوی، نام شهدای شاخص کشوری مانند شهیدان سلیمانی، جهان آرا و حججی در معابر مشهد نام‌گذاری شده است.
وی در خصوص نحوه درخواست نام‌گذاری معابر به نام شهدا، ادامه داد: خانواده‌های شهدا می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران، به اداره فرهنگی شهرداری منطقه محل سکونت خود مراجعه و فرم درخواست نام‌گذاری را تکمیل کنند و پس از تایید در صحن علنی شورای شهر مشهد، خیابان و یا کوچه به نام آن شهید نام‌گذاری می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه نام معبری که نام شهید دارد، تحت هیچ شرایطی عوض نمی‌شود، تأکید کرد: اولویت درخواست و نام‌گذاری با والدین، همسر، فرزندان، خواهر و برادر شهید است و اگر کوچه نام شهید نداشته باشد، به نام شهید نام‌گذاری می‌شود.
انتهای پیام/