بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : ۳۴۵۴۷۴
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست و یادواره‌های آنها و سالروز ورود آزادگان به کشور فرصت مناسبی است تا بتوان فرهنگ شهادت طلبی، ایثار و آزادگی را به نسل جوان نشان داد.
بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله حسینی شاهرودی در آستانه عید غدیر و سالروز ورود آزادگان به کشور با دو نفر از آزادگان سادات «سیدمحمد عطاالله رحمانی آبیدر » و «سید کمال خالدیان» دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ملت ایران با اتحاد خود علیه رژیم بعثی و حامیان او ایستاده و آنها را با خاک یکسان کرد، گفت: آزادگان نماد مقاومت و پایداری کشورمان هستند که در جنگ و در لبیک گویی به فرمان امام خمینی (ره) و برای پشتیبانی از آب و خاک خود و انقلاب اسلامی که تازه ریشه دوانده بود به میدان آمدند و مردانه در مقابل دشمنان ایستادند و با مقاومت خود اتحاد ایرانی‌ها را به جهانیان نشان دادند.
وی با اشاره به اینکه حضور آزادگان و مقاومت آنها در عراق بر نیروهای دشمن و دیگر جهانیان تاثیرگذار بود، افزود: آزادگان سختی‌های زیادی را تحمل کردند که بصورت مستقیم و غیرمستقیم بر ملت ایران تاثیر گذاشت و نقل شرایط آنها در زمان اسارت منجر به افزایش مقاومت و شکسته شدن مرزها و فاصله بین آزادگان و ملت ایران شده و روحیه مقاومت در میان ایرانیان را افزایش داد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: نوع رفتار و کردار شهدا، ایثارگران و آزادگان تاثیرات مثبت فراوانی بر نیروهای دشمن داشت و با توجه به شواهد، قرائن و خاطرات آزادگان، این دلاورمردان ایرانی در دوران اسارت همچون در نبرد هشت ساله در مقابل دشمن بعثی ارزش‌های اخلاقی و انسانی ممتازی که منبعث از غیرت ایرانی اسلامی است را به منصه ظهور رساندند.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه آثار دوران جنگ و مقاومت آزادگان هنوز ادامه داشته و امروزه الگوی نسل جدید قرار گرفته و بر روی آنها تاثیر داشته، گفت: بزرگداشت شهدا کمتر از شهادت نیست و یادواره‌های آنها و سالروز ورود آزادگان به کشور فرصت مناسبی است تا بتوان فرهنگ شهادت طلبی، ایثار و آزادگی را به نسل جوان نشان داد.
وی یادآور شد: آزادگان را باید از یادگاران ارزشمند هشت سال دوران دفاع مقدس دانست که در بدترین و سخت ترین شرایط ممکن و زیر انواع شکنجه‌های روحی، روانی و جسمی دشمن سرخم نکرده و همچنان به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی وفادار باقی ماندند بنابراین نسل جوان باید بیشتر با چنین انسان‌های آزاده‌ای آشنا شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به نقش، منش و روش مهم و تأثیرگذار سید آزادگان، «سیدعلی‌اکبر ابوترابی» در دوران سخت در اسارت اشاره کرد و گفت: حضور شخصیتی مثل حاج‌ ابوترابی شرایط سخت اسارت را برای آزادگان سهل‌تر کرد.

آزادگان تندیس‌های مقاومت کشور هستند
در ادامه این دیدار رضا نجفی مدیرکل بنیاد استان کردستان از آزادگان به عنوان تندیس‌های مقاومت کشور نام برد و اظهار داشت: آزادگان زیباترین نماد ایثار و فداکاری و مقاومت و پایداری هستند.
وی ادامه داد: سرافرازان آزاده با رشادت و دلیری خود در دوران دفاع مقدس و با صبوری و استقامت بی‌بدیل در سال‌های اسارت، زیباترین تابلو ایثار و فداکاری را خلق کردند.
نجفی، آزادگان را شهدای زنده‌ای نامید که با صبر، استقامت و ولایت‌مداری خود برگ‌های زرینی را به تاریخ این مرز و بوم افزوده‌اند و گفت: آزادگان به معنای حقیقی اسیر نبودند چرا که در دل دشمن خاکریز دیگری را به وجود آوردند و با اراده جنگیدند و امروز هم با همین نیروی اراده در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند.
انتهای پیام/