پیروی از سبک زندگی شهید بابایی حلال مشکلات امروز است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب : ۳۴۵۵۱۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: باید سبک زندگی شهید بابایی که امروز حلال بسیاری از مشکلات ما است بیشتر به ملت ایران و حتی مردم دنیا معرفی و شناسانده شود.
پیروی از سبک زندگی شهید بابایی حلال مشکلات امروز است
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور بااشاره به سالروز شهادت سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی، گفت: این شهید بزرگوار از شهدای شاخص استان قزوین است که سیره و منش او در همه ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و دینی زبانزد عام و خاص است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: ویژگی‌های اخلاقی شهید بابایی برای قشرهای مختلف مردم و مسئولان سرمشق است و آنها می‌توانند با مطالعه کتاب‌هایی که در مورد این شهید بزرگوار نوشته شده بیشتر با سبک زندگی این شهید بزرگوار آشنا شوند.
حقایق‌پور خدمت کردن خالصانه به مردم را از مهمترین ویژگی‌های شهید بابایی عنوان کرد و افزود: این شهید بزرگوار همواره در حل مشکلات نیازمندان، دوستان و نزدیکانش پیشگام بوده و همین روحیه ایثار و گذشت ایشان موجب شد که دیگران گرد او جمع شوند و دوستش داشته باشند.
وی گفت: شهید بابایی علاوه بر امور فردی و اجتماعی در مسایل نظامی و جنگی نیز خبره بود و در حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی ایران با تمام وجود خود را وقف کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین شجاعت، تواضع، فروتنی، ساده‌زیستی، مقاومت، تدبیر، ایثار و گذشت را از دیگر ویژگی‌های این شهید بزرگوار برشمرد و گفت: ایشان پرنده تیزپروازی بود که همواره نقش اثرگذاری در عملیات‌های مختلف نیروی هوایی داشته است.
حقایق پور افزود: شهید بابایی نه تنها برای پیشرفت و موفقیت بر عملیات‌های جنگی نظارت داشت بلکه شخصا در این عملیات‌ها پیشگام بود و با حضور فعال خود دشمنان را به ستوه می‌آورد.
وی بیان کرد: شهید بابایی تا لحظه شهادت همیشه در مسیر ترقی و اعتلای انقلاب اسلامی تلاش کرد و خداوند نیز بالاترین مقام که شهادت است را به ایشان داد تا جبران زحماتش باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: امروز سیره و منش شهید بابایی نه تنها در داخل کشور بلکه خارج کشور نیز آوازه بلندی دارد و از این شهید بزرگوار به عنوان یکی از سرداران بزرگ ایران نام می‌برند و تلاش می‌کنند سیره و منش ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهند.
حقایق پور گفت: باید سبک زندگی شهید بابایی که امروز حلال بسیاری از مشکلات ما در جامعه و خانواده است به ملت ایران و حتی مردم دنیا بیشتر معرفی و شناسانده شود لذا می‌طلبد در تحقق این مهم، تولید آثار فاخر فرهنگی هنری در دستور کار مسئولان و هنرمندان باشد.
وی افزود: تاکنون آثار فاخری در زمینه‌های مختلف مانند فیلم شوق پرواز تولید شده ولی به دلیل شخصیت بارز و برجسته شهید بابایی باز هم می‌طلبد آثار ترویجی هنری دیگری تولید شود.
انتهای پیام/