شهدا سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۳۴۵۵۳۹
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: شهدا سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند و حق سنگینی بر عهده ما دارند.
شهدا سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند
به گزارش «ایثار» در ششمین هفته از طرح ملی «سه شنبه های تکریم» و در جهت پاسداشت مقام والای شهدا و تکریم خانواده‌های معظم ایشان، حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سردار نور علی یاری فرمانده انتظامی استان و حجت الاسلام و المسلمین چراغی پور مدیر ستاد کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان با خانواده‌های معظم شهیدان والامقام «سید موسی حسینی» و «سید امید علی موسوی پشتکوهی» دیدار و از صبر و ایثارگری این خانواده‌ها تجلیل کردند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار در این دیدارها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک دهه ولایت، اظهار داشت: شهدا سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند و حق سنگینی بر عهده ما دارند.
وی با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های معظم شهدا افتخار و مایه آرامش است، تصریح کرد: خانواده‌های معزز شهدا سختی‌های زیادی را تحمل کرده‌اند و سرمایه گذاری عظیمی برای انقلاب اسلامی داشته‌اند و ما هر چه تلاش کنیم نمی توانیم صبر و تحمل خانواده‌های معزز شهدا را جبران کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه دیدار با خانواده شهدای سادات در آستانه عید سعید غدیر خم، یک توفیق الهی است، ابراز کرد: عید سعید غدیر خم در واقع روز تکریم سادات است و امروز نیز افتخاری بزرگ نصیب ما شده که با خانواده‌های شهدای سادات استان دیدار داشته باشیم.
وی افزود: از خدا می‌خواهیم توفیق ادامه راه شهدا را به ما عنایت کند و بتوانیم در این مسیر گام برداریم که راه شهدا، راه انقلاب اسلامی است.
اسدالله تولیده نیز در این دیدار ضمن تبریک عید غدیر و تبریک دهه ولایت، اظهار داشت: شهدا هستی خود را که بهترین دارایی انسان است، برای آرمان‌های نظام و اسلام فدا کردند و یادشان برای همیشه زنده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با اشاره به برگزاری شش هفته از طرح ملی سه شنبه‌های تکریم، اظهار کرد: در طرح ملی سه شنبه های تکریم در سه شنبه هر هفته با خانواده شهدای معزز انقلاب و دفاع مقدس دیدار می‌شود که این دیدارها با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان در منزل خانواده‌های شهدا برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده‌های معزز شهدا را افتخاری بسیار بزرگ برای خود می‌دانیم، یادآور شد: در این دیدارها علاوه بر جویا شدن احوال خانواده‌های معزز شهدا، مسائل و مشکلات این عزیزان نیز با حضور مسئولان در اسرع وقت بررسی و پیگیری می‌شود.
مدیرکل بنیاد ایلام با بیان اینکه طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم طرحی بسیار تاثیرگذار در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، خاطرنشان کرد: بزرگداشت خانواده‌های معزز شهدا و پاسداشت صبر و پایداری آنان مهم‌ترین اهداف برگزاری طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم است.
گفتنی است شهیدان والامقام «سید موسی حسینی» در تاریخ ۲۶ مهر سال ۶۳ در اثر اصابت تركش به ناحيه سر در منطقه ميمك و «سید امید علی موسوی پشتکوهی» در ۲۸ مهرماه سال ۶۴ بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/