جوانان لندنی که به عشق «ابراهیم هادی» گریه می کردند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
کد مطلب : ۳۴۵۸۳۷
حجت‌الاسلام حسینی کوهساری خاطره جالبی را از اشتیاق جوانان غربی‌ها به شهدا نقل کرد.
جوانان لندنی که به عشق «ابراهیم هادی» گریه می کردند
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از  مشرق نیوز، حجت‌الاسلام‌ سیدمفید حسینی کوهساری، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور و مدیرعامل خبرگزاری رسمی حوزه، در دیدار با خانواده شهید خبرنگار روح الله مؤمنیان اظهار داشت: امروزه دیگر آدم هایی که آن طرف کره زمین هم هستند با شهدا انس می گیرند؛ چند وقت قبل چند نفری به قم آمده بودند و مهمان ما بودند اینها همه جوان‌های ۲۰ تا ۲۵ ساله بودند و این جوان ها ساکن لندن بودند.
مدیرعامل خبرگزاری حوزه ادامه داد: در جلسه ای با جوانان غربی، به مناسبتی بحث شهدا پیش آمد؛ به آنها گفتم شما از شهدای ایران چه کسی را می‌شناسید؟ گفتند «شهید حججی را می شناسیم»؛ سؤال کردم از شهید حججی چه می دانید؟ گفتند خاطرات شهید را خوانده بودیم و می دانیم، لذا با این که نه فارسی و نه عربی بلد بودند و به انگلیسی صحبت می کردند، کلی خاطره از شهید حججی نقل کردند.
وی افزود: آشنایی این افراد برای بنده عجیب بود، گفتم شاید چون شهید حججی تقریبا تازه شهید شده، این افراد او را می شناسند و به همین خاطر از آنها پرسیدم از شهیدان دفاع مقدس چه کسانی را می شناسید؟ گفتند خیلی ها را می شناسیم. برایم بسیار عجیب بود که جوانان غربی شهدای ما را می شناسند. به آنها گفتم چه کسی را می شناسید؟ گفتند «شهید ابراهیم هادی را می شناسیم»؛ بنده کتاب «سلام بر ابراهیم» که دو جلد است را خوانده بودم و شناخت آنها هم از این شهید از طریق همین کتاب بود.
حجت‌الاسلام‌ حسینی کوهساری خاطرنشان کرد: این جوانان نزدیک به نیم ساعت مشغول خاطره گفتن از شهید ابراهیم هادی بودند که برایم بسیار جالب بود؛ من خودم با اینکه کتاب شهید را خوانده بودم، اما اینقدر خاطره از این شهید در ذهن نداشتم که جوانان غربی تعریف کردند و نکته جال این بود که در حین تعریف خاطرات شهید هادی، گریه می کردند.
وی گفت: بنده به جوانان حاضر در جلسه گفتم چقدر خوب با شهدای ما آشنا هستید؟ گفتند ما در غرب با توجه به تهاجم فرهنگی موجود، خودمان را با شهدا حفظ می‌کنیم و همین خاطرات شهدا را می خوانیم و آنها را الگو قرار می دهیم.
مدیرعامل خبرگزاری حوزه افزود: شهدای ما امروزه دست خیلی ها را گرفته اند و اگر شهدا نبودند معلوم نبود ما هم کجا بودیم و اینکه در راه اسلام و انقلاب باشیم یا خیر؟.
انتهای پیام/