الگوبرداری از سیره شهدا گره‌گشای بسیاری از مشکلات امروز جامعه است

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸
کد مطلب : ۳۴۵۹۷۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: الگوبرداری از سیره شهدا گره‌گشای بسیاری از مشکلات امروز جامعه است، به همین دلیل از مسئولان فرهنگی انتظار می‌رود که در معرفی شهدای شاخص بیشتر تلاش کنند تا جوانان از سیره و منش آنها الگو بگیرند.
الگوبرداری از سیره شهدا گره‌گشای بسیاری از مشکلات امروز جامعه است
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور همزمان با سالروز شهادت سیدالاسرا سرلشکر خلبان شهید حسین لشگری، گفت: این شهید بزرگوار پس از تجاوز نیرو‌های عراقی به ایران، در سن جوانی و حدود یک سال بعد از ازدواج با داشتن یک پسر برای حراست از انقلاب و ارز‌ش‌های اسلام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: شهید لشگری خلبان بود که در حین مأموریت به اسارت دشمن درآمد و با تحمل ۶ هزار و ۴۱۰ روز اسارت دوباره به آغوش میهن اسلامی و خانواده برگشت و در تاریخ دفاع مقدس جاودانه شد.
وی گفت: این شهید بزرگوار به دلیل اینکه بیشترین دوران اسارت را نسبت به سایر رزمندگان دارد، پس از آزادی لقب سیدالاسرای ایران را از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت کرد و همچنین به دلیل نقشی که در فرماندهی و مدیریت جنگ داشته است جزو چهره‌های شاخص کشور است.
حقایق‌پور به ویژگی‌های اخلاقی شهید لشگری اشاره کرد و افزود: ایشان در مدت اسارت سخت‌ترین شکنجه‌ها و مشکلات را تحمل کرد ولی حاضر نشد به خاک و ناموس کشورش پشت کند که همین از بزرگترین ویژگی‌های این شهید بزرگوار است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: الگوبرداری از سیره شهدا گره‌گشای بسیاری از مشکلات امروز جامعه است، به همین دلیل از مسئولان فرهنگی انتظار می‌رود که در معرفی چنین شهدای شاخصی بیشتر تلاش کنند تا جوانان از سیره و منش آنها الگو بگیرند.
وی ادامه داد: این شهید بزرگوار با توکل به خداوند در مقابل شکنجه‌ها صبر و مقاومت کرد ولی تن به خواسته‌های رژیم صدام نداد که این مهم نشان از بردباری و روحیه ایستادگی ایشان در برابر دشمنان است.
حقایق‌پور بیان کرد: سیره شهید لشگری سراسر ایثار، گذشت، فداکاری، ازخودگذشتگی و شجاعت است که امروز هر جوانی باید از ویژگی‌های مختلف این شهید بزرگوار درس بگیرد و آن را سرلوحه امور کاری خود قرار دهد تا بتواند در زندگی‌اش موفق باشد.
انتهای پیام/