بهره‌مندی پنج هزار ایثارگر استان فارس از کارگاه‌های آموزش خانواده

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۳۴۶۱۷۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ کارگاه آموزش خانواده ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان برگزار شد که حدود پنج هزار ایثارگر در این کلاس‌های آموزشی شرکت کردند.
بهره‌مندی پنج هزار ایثارگر استان فارس از کارگاه‌های آموزش خانواده
به گزارش «ایثار»، رجبعلی راهی گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ جلسه کارگاه آموزش خانواده ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به همت اداره مددکاری بنیاد فارس برگزار شد که حدود پنج هزار ایثارگر در این کلاس‌های آموزشی شرکت کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کارگاه‌های آموزش خانواده امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری حدود ۱۰ هزار نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز با بیان اینکه امروزه مهمترین نارضایتی در زندگی افراد، عدم احساس رضایتمندی از زندگی است، عنوان کرد: این موضوع به دلیل تفاوت در میزان سلامت روان، سلامت فکر و سازگاری افراد با محیط پیرامون و مقابله با فشارهای زندگی است.
حجت الاسلام محمدی پور گفت: آشنایی با اصول سلامت روان و به کارگیری آن در زندگی نه تنها رشد ابعاد مختلف شخصیتی و نیازهای بنیادی فرد را شامل می‌شود بلکه راهی مناسب و اصولی برای پیشگیری از آسیب‌ها و سالم کردن محیط روانی اجتماعی افراد است.
وی افزود: توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و روانی، کسب مهارت‌های لازم و توانمندسازی در جهت مواجهه با مسائل و موفقیت‌های مختلف زندگی، ارتقای توان روحی در مقابله با رویدادهای ناخوشایند، تمرین صبر و شکیبایی و بهره‌وری از فرصت‌های زندگی می‌تواند مانع از بسیاری مشکلات و در نتیجه حفظ سلامت روانی شود که بر این اساس برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده می‌تواند به عنوان یکی از برنامه‌های پیشگیرانه و مداخله‌ای در این زمینه تاثیرگذار باشد.
انتهای پیام/