کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ضرورت استفاده از ظرفیت سالروز ورود آزادگان به مهین برای تبیین فرهنگ ایثار اجتماعی

21 مرداد 1399 ساعت 11:56

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی امسال با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری مدافعان سلامت در جبهه مقابله با کرونا مقارن شده و لذا باید از این ظرفیت برای تبیین فرهنگ ایثار اجتماعی در جامعه استفاده کنیم.


به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری استقبال کم نظیر مردم از آزادگان را نشان دهنده عظمت جهاد آنان در دفاع از آرمان‌های انقلاب و شهدا دانست و گفت: همه ساله با مشارکت تشکل های ایثارگری تجلیل از آزادگان را در دستور کار داریم و ویژه برنامه های این روز فراموش نشدنی برگزار می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و ایجاد تغییرات در شیوه برگزاری مراسم و مناسبت های انقلابی، خاطرنشان کرد: سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی امسال با چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری مدافعان سلامت در جبهه مقابله با کرونا مقارن شده و لذا باید از این ظرفیت برای تبیین فرهنگ ایثار اجتماعی در جامعه استفاده کنیم.
پاکاری، فداکاری پزشکان و پرستاران در بیمارستان ها را تداعی کننده روزهای دفاع مقدس دانست و یادآور شد: به مناسبت ۲۶ مرداد کنگره ملی «الماس های درخشان» با محوریت تجلیل از آزادگان به صورت ویدیوکنفرانس برگزار می شود.
وی خاطره گویی آزادگان شاخص گیلان قبل از خطبه های نمازجمعه هفته جاری شهرستان ها را از دیگر برنامه‌ها دانست و متذکر شد: سه ویژه برنامه سالروز بازگشت آزادگان از صداوسیمای مرکز استان پخش خواهد شد. همچنین با کمک تشکل‌های ایثارگری اقدام به توزیع کمک های مومنانه و بسته های بهداشتی در بین جامعه هدف خواهیم کرد.
مدیرکل بنیاد گیلان، از حضور تعدادی از آزادگان گیلانی در سطح بیمارستان ها با لباس دوران اسارت خبر داد و عنوان کرد: این کار نمادین علاوه بر یادآوری ایثارگری های دوران اسارت، نوعی ابراز همدردی و همراهی با ایثارگران کادر بهداشت و درمان و تقویت روحیه بیماران است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی عکس «بازگشت پرستوها»، گفت: مسابقه مجازی «الماس های درخشان» با موضوع آزادگان و مسابقه فرهنگی «کرانه های نور» با محوریت شهدا و ایثارگران قرآنی نیز برگزار خواهد شد.
پاکاری، همچنین از تولید دو کلیپ توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با موضوع آزادگان گیلانی خبر داد و بیان کرد: «شور آزادی» و «آزاده ترین سرو» در سطح ملی برگزیده شده و آماده پخش از شبکه های سراسری است. همچنین ۱۵ کتاب در حوزه آزادگان نیز در فضای مجازی معرفی خواهد شد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 346221

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/346221/ضرورت-استفاده-ظرفیت-سالروز-ورود-آزادگان-مهین-تبیین-فرهنگ-ایثار-اجتماعی

ايثار
  http://www.isaar.ir