ادامه تدابیر پیشگیرانه بنیاد آذربایجان‌شرقی در مقابله با کرونا

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب : ۳۴۶۲۷۵
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی گفت: جهت حفظ و ارتقا سلامت جسمانی جامعه ایثارگری و همکاران، اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در مقابل اپیدمی ویروس کرونا همچنان با حساسیت بالا ادامه دارد.
ادامه تدابیر پیشگیرانه بنیاد آذربایجان‌شرقی در مقابله با کرونا
به گزارش «ایثار»، عباس پورحسن در نشست ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا بنیاد آذربایجان شرقی، اظهار کرد: جهت حفظ و ارتقای سلامت جسمانی جامعه ایثارگری و همکاران، اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در مقابل اپیدمی ویروس کرونا (کویید-۱۹) همچنان با حساسیت بالا ادامه دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه اقدامات شورای مشورتی سلامت و ستاد مبارزه با کرونا نتایج و عملکرد بسیار مطلوبی داشته است، افزود: توزیع بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی مخصوص جانبازان معزز بصیر، نخاعی و ۷۰ درصد و شیمیایی شدید و متوسط و افراد صعب‌العلاج و همچنین تحویل ۶۴۲ بسته در درب منزل جامعه هدف و خانواده‌های ۲ و ۳ شهید باعث کاهش آمار مبتلایان جامعه ایثارگری در سطح استان شده است.
وی با بیان اینکه به‌صورت روزانه میزخدمت بنیاد و سالن‌های اداری که جزو مراکز پر رفت و آمد هستند ضدعفونی می‌شوند، گفت: ارائه ماسک بهداشتی در درب ورودی اداره به تمامی افراد فاقد ماسک و تعبیه ظروف حاوی مواد ضدعفونی در ورودی اصلی ادارات، منجر به نتایج عملکردی بسیار مطلوبی در این خصوص شده و از شیوع این بیماری در محیط کاری محافظت کرده است.
پورحسن افزود: توزیع تعداد ۱۱ هزار بسته ماسک، توزیع بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ لیتر مواد ضدعفونی و توزیع ۱۰۰ عدد لباس مخصوص کادر بیمارستان از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.
وی خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی در خصوص پروتکل‌های بهداشتی در سایت ایثار و بروشورهای آموزشی منجر به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده ایثارگران از ماسک شده است.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی گفت: بررسی ۳۷۵ پرونده هزینه‌های پرستاری خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان دارای بیماری و تخصیص هزینه‌های پرستاری از موارد دیگری‌ است که با هدف حفظ سلامت جسمانی ایثارگران معزز تحقق یافته است.
انتهای پیام/