شهدا جانشان را برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر فدا کردند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۳۴۶۴۰۴
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان آمران به معروف و ناهیان از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.
شهدا جانشان را برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر فدا کردند
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با بیان اینکه شجاعت امام حسین (ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: ماه محرم، ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر و مظهر ایثار و فداکاری است.
وی افزود: در آیه قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی ازمنکر معرفی شده است چراکه در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.
وی بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند اهل کتاب به دین اسلام ایمان بیاورند ولی متاسفانه برخی ایمان آوردند و برخی در فسق و فجور باقی ماندند.
وی تصریح کرد: وضعیت استان لرستان نیز به گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق، اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند.
نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: هر توفیقی که طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و نهی از منکر در آن حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.
وی اظهار داشت: شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان آمران به معروف و ناهیان از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه این احساسات را باید در مسیر صحیح هدایت کنیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به جایی برسیم که  هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چرا که با مطالبه‌گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
انتهای پیام/