مدال افتخار آزادگان در تاریخ ایران جاودانه خواهد ماند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : ۳۴۶۴۳۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: مدال افتخاری که آزادگان سرافراز بر گردن آویخته‌اند در تاریخ ملت ایران جاودانه خواهد ماند و روحیه استقامت و مقاومت این عزیزان هرگز از ذهن مردم این مرز و بوم پاک نخواهد شد.
مدال افتخار آزادگان در تاریخ ایران جاودانه خواهد ماند
به گزارش «ایثار»، هدایت مظلومی صبح چهارشنبه ۲۲ مرداد در آستانه فرا رسیدن بازگشت پیروزمندانه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در برنامه تلویزیونی مرکز تبرستان، گفت: آن‌ها همانگونه که در دوران اسارت سختی‌ها و شکنجه‌های دشمنان را تحمل کردند اکنون نیز با اراده‌ای قوی و گامی استوار همچنان به آرمان‌های امام راحل، شهیدان گرانقدر، نظام و انقلاب و مقام معظم رهبری وفادار ماندند.
وی افزود: مدال افتخاری که آزادگان سرافراز بر گردن آویخته‌اند در تاریخ ملت ایران جاودانه خواهد ماند و روحیه استقامت و مقاومت این عزیزان هرگز از ذهن مردم این مرز و بوم پاک نخواهد شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران تصریح کرد: ۲۶ مرداد یادآور بازگشت سرافرازانه آزادگان عزیز به میهن اسلامی و فرصت مناسبی برای بازخوانی رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های غیورمردان این سرزمین  در عرصه سال‌های دفاع مقدس است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در خصوص برنامه‌های این بنیاد به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان عزیز به ایران اسلامی گفت: همزمان با سالروز بازگشت پیروزمندانه آزادگان عزیز به میهن اسلامی و ارج نهادن به مقام والای آزادگان و مرارت‌های دوران اسارت، با هماهنگی صدا و سیمای مرکز مازندران مستند پنجره‌ای رو به بازگشت، لیسک، بازگشت پرستوها، هم رنگ پرستوهای آفتاب، پهلوان ریکا، بوی خاک، وسعت انتظار، یک افق، آخرین خروج، رازهای نگفته و وصال با محوریت آزادگان نخبه، پزشکان و پرستاران فعال در عرصه سلامت پخش خواهد شد.
مظلومی افزود: به همین مناسبت و به منظور گرامیداشت یاد و نام ۱۲ شهید کارمند، ویترین موزه آثار شهدای کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران در این اداره کل افتتاح می‌شود. 
وی گفت: مسابقه فرهنگی و برگزاری کنگره مجازی الماس‌های درخشان بصورت ویدئو کنفرانس و تجلیل از آزادگان ادارات توسط همان دستگاه از دیگر برنامه‌های این بنیاد در سالروز ورود آزادگان سرافراز به وطن محسوب می‌شود.  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران ارسال پیامک برای آزادگان، دیدار با خانواده‌های آزاده شهید و متوفی، تبلیغات محیطی، تجلیل از چند خبرنگار ایثارگر، اطلاع رسانی و پوشش خبری برنامه‌های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در خبرگزاری‌ها و جراید را از برنامه‌های ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به وطن عنوان کرد.
مدیرکل بنیاد مازندران با تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ آزادگی در جامعه گفت: آزادگان عزیز سال‌ها دور از وطن سخت‌ترین شکنجه‌ها را در دوران اسارت تحمل کردند و اوج ایستادگی و استقامت را به نمایش گذاشتند و امروز وظیفه اصلی ما تکریم و تجلیل و حفظ کرامت انسانی آنان است.
مظلومی با بیان اینکه تجلیل و تکریم از آزادگان سرافراز هر ساله در این ایام با برنامه‌های متنوع و گردهمایی‌های متعدد در سطح استان برگزار می‌شد، گفت: به علت شیوع ویروس کرونا در سال جاری، سمت و سوی برنامه‌ها تغییر کرده و بیشتر سعی و تأکید بر تولید برنامه‌های فرهنگی، هنری، تلویزیونی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است.
وی ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی را به تمامی آزادگان گرانقدر بویژه آزادگان عزیز استان مازندران تبریک گفت و با گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان شهید و متوفی، برای تمامی آزادگان سرافراز صحت و سلامتی، عافیت و سربلندی آرزو کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران از زحمات، همراهی، صبر و متانت همسران مکرمه آزادگان که نقش بی‌بدیلی را در عرصه دفاع مقدس و دوران اسارت آزادگان و حتی تاکنون ایفا نموده‌اند قدردانی کرد.
مظلومی با اشاره به نقش ایثارگران عزیز در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ گفت: ایثارگران در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا در کسوت کادر درمانی اعم از پزشک و پرستار جهت درمان مردم شریف پیشگام هستند و تعدادی از این عزیزان به خیل شهدا پیوستند که یاد و نامشان را گرامی داشته و بر روح مطهرشان درود می‌فرستیم.
استان مازندران دارای دو هزار و ۳۶۰ آزاده سرافراز است که دو هزار و ۲۰۸ تن از این عزیزان در قید حیات، ۱۲۷ آزاده متوفی و ۲۵ شهید آزاده است.
انتهای پیام/