همایش کوهپیمایی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان در بیرجند

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۲
کد مطلب : ۳۴۶۶۷۹
به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور، روز جمعه کوهپیمایی آزادگان به همت معاونت فرهنگی اداره کل بنیاد خراسان جنوبی برگزار شد.
همایش کوهپیمایی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان  در بیرجند
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ،همایش کوهپیمایی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با حضور معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی و همراهی جمعی از آزادگان ، با رعایت پروتکل های بهداشتی در دهکده بسیج بیرجند برگزار شد.
مهدی نارمنجی معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم  26 مرداد ماه ، سالروز بازگشت افتخار آفرین آزادگان سرافراز به دامن پر مهر میهن اسلامی را گرامی داشت و بیان داشت: بدون تردید آزادگان سرافراز ، گنجینه های ارزشمندي هستند که با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره والاي ائمه اطهار (ع) و درس گرفتن از زندگي انقلابي و حماسه ساز حضرت زینب کبری ( س ) که اسوه صبر و پایداري بود ، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه و عظمت و سرافرازی را برای میهن عزیزمان به ارمغان آورند.
مهدی نارمنجی یاد آور شد: ​آنچه داریم مدیون خون شهدا و ایثار گران و جانبازان است و همواره عزت و شرف و عظمت ایران اسلامی و امنیت امروز را مدیون این بزرگواران می دانیم و برگزاری مراسم گرامیداشت با هر عنوان و بهانه ای وظیفه ای برای یاداوری به خودمان است تا قهرمانان خود را فراموش نکنیم.
وی از اجرای 9 برنامه اصلی به مناسبت سالروز ورود آزادگان در استان خبر داد و افزود: دیدار آزادگان با لباس اسارت از کادر درمانی بیمارستان ولی عصر ، دیدار آزادگان با نماینده محترم ولی فقیه در استان ،کنگره ملی الماس های درخشان و تجلیل از  تعدادی از آزادگان استان ، تجدید میثاق با شهدا و حرکت نمادین کاروان آزادگان با لباس اسارت در سطح شهر بیرجند ،جشن محوری سالروز ورود آزادگان همراه با برنامه های هنری ،حضور آزادگان در برنامه های تلویزیونی و رادیویی ،خاطره گویی آزادگان و همایش پیاده روی و کوهپیمایی از برنامه های این مناسب بزرگ می باشد.
در پایان این مراسم ، یاد و خاطره سردار آزادگان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی و آزادگان متوفی نیز گرامی داشته شد.
گفتنی است ،۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ ،آزادگان سرافراز پس از سال‌ها رنج و مرارت در زندان‌های رژیم بعث، به ایران اسلامی بازگشتند.