آرامش امروز در سایه حماسه‌آفرینی ایثارگران به دست آمده است

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۳۴۶۷۳۵
استاندار آذربایجان شرقی گفت: ثبات و آرامشی که امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حاکم است در سطح دنیا بی‌نظیر است و این نعمت الهی در سایه حماسه‌آفرینی‌ها و مبارزات شهدا، جانبازان و ایثارگران به دست آمده است.
آرامش امروز در سایه حماسه‌آفرینی ایثارگران به دست آمده است
به گزارش «ایثار »، محمدرضا پورمحمدی در آستانه ۲۶ مرداد، سی امین سالروز بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی،  در دیدار صمیمی با جمعی از آزادگان استان از صبر و استقامت آنان در راه دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب قدردانی کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه صمیمانه و با تمام وجود قدردان زحمات ایثارگران و آزادگان هستیم، افزود: سخن گفتن از رنج و فداکاری شما عزیزان، آسان است، اما نمی‌توان حتی لحظه‌ای از آن رنج و زحمت‌ها را تجسم کرد.
وی با بیان اینکه شهدا، جانبازان و آزادگان با خدا معامله کرده‌اند، افزود: آزاده، بالاترین واژه‌ای است که می‌توان برای شما به کار برد؛ شما خود را از ارزش‌های مادی و دنیوی آزاد کرده‌اید و به مقام آزادگی و وارستگی رسیده‌اید.
پورمحمدی با گرامی‌داشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن، گفت: این مناسبت بهانه‌ای برای قدردانی از آزادگان سرافراز و خانواده‌های آنان و همچنین گرامی‌داشت فرهنگ ایثار و شهادت و بازگو کردن این فرهنگ به نسل جدید است.
وی افزود: ثبات و آرامشی که امروز بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حاکم است در سطح دنیا بی‌نظیر است و این نعمت الهی در سایه  حماسه‌آفرینی‌ها و مبارزات شهدا، جانبازان و ایثارگران به دست آمده است.
پورمحمدی ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و ارزشی است و خون‌های زیادی برای به ثمر رسیدن آن ریخته شده و نباید به بهانه مشکلاتی که همیشه وجود داشته، ارزش‌ها و دستاوردهای این انقلاب زیر سوال برود.
وی تأکید کرد: نسل جدید، روزهای انقلاب و جنگ را ندیده است و باید خاطرات آن روزها را دائماً بازگو کنیم تا فرهنگ ایثار و مقاومت زنده بماند.
پورمحمدی افزود: بهترین کسانی که می‌توانند این رسالت سنگین را بر عهده بگیرند خود ایثارگران و آزادگان هستند، زیرا مردم ما و جوانان کشور، این عزیزان را به عنوان اسطوره‌های مقاومت و سربلندی می‌شناسند.
وی خاطرنشان کرد: جنگ هنوز تمام نشده و اگر در دوران دفاع مقدس، دشمن رودرروی ما بود، امروز از هر راهی برای ضربه زدن به انقلاب و ارزش‌های آن وارد می‌شود و رسالت‌ها نیز به تناسب این جنگ تغییر یافته است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: دوست و دشمن می‌دانند که ملت ما جان می‌دهد، اما از ارزش‌های خود دست برنمی‌دارد و باید این امانت را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.
انتهای پیام/