معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:

​تدوین سیاست‌های کلان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب از مأموریت‌های ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد است

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵
کد مطلب : ۳۴۶۷۵۶
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر مأموریت ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد و ایثارگر به منظور تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.
​تدوین سیاست‌های کلان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب از مأموریت‌های ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد، در نشست ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد و ایثارگر که با حضور اعضای این ستاد برگزار شد از همراهی و همکاری صمیمانه دستگاه های عضو طرح شاهد سپاسگزاری کرد و گفت: طرح شاهد میراث معنوی حضرت امام راحل برای رسیدگی به وضعیت آموزشی و فرهنگی فرزندان شاهد و ایثارگر است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر حضور فعال تر مجموعه‌های عضو ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: توجه به امور آموزشی و فرهنگی ایثارگران یک تکلیف و مأموریت قانونی است که به عهده همه ما است. باید از اقدامات انجام شده یک گزارش جامع برای ارائه به مراجع بالاتر آماده سازی شود.
حجت الاسلام کاویانی راد افزود: عزم و اراده رییس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران توجه جدی به طرح شاهد و ایثارگر است. اینکه جلسات این نشست به طور منظم برگزار شود برای همین از اعضای ستاد درخواست دارم که نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند تا در این جلسه به جمع‌بندی نهایی برسیم تا مجموعه مصوبات کاربردی برای جلسه شورای عالی تهیه شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اتخاذ سیاست راهبری ستاد در خصوص طرح شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سند بالادستی است که مورد توجه ستاد برنامه‌ریزی طرح شاهد و ایثارگر قرار دارد.
وی ادامه داد: بازنگری اساسنامه بر مبنای این بیانیه باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در جهت‌گیری افق ۴۰ ساله نظام ترسیم شده است که باید مورد توجه قرار بگیرد و برای تحقق این امر باید تلاش شود. ستاد وظیفه دارد نقش خود را به خوبی انجام دهد و این موضوع در دستور نهایی شورای عالی طرح و برنامه قرار بگیرد و به عنوان یک سیاست کلان باید همه اعضای ستاد در جهت آن حرکت کنند.
محمد علی فقیه، مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در ادامه این نشست بر ضرورت توجه به بیانیه گام دوم انقلاب تا‌کید کرد و گفت: ۱۱ موضوع از بیانیه گام دوم انقلاب که به مأموریت طرح شاهد و ایثارگر مرتبط می‌شود استخراج شده است  و باید دستگاه های عضو ستاد برنامه ریزی دیدگاه های کارشناسی خود را جهت تدوین علمی آن ارائه کنند.
در این نشست چهار دستور جلسه از جمله بررسی پیش نویس راهبردهای طرح شاهد و ایثارگر مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب، پیشنهادات اصلاحی دستگاه‌های عضو طرح شاهد و ایثارگر در خصوص اصلاح اساسنامه، بررسی آیین‌نامه اعطای امتیازات فرهنگی به نیروی های فعال در طرح شاهد و چگونگی اصلاح آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان با حضور اعضای ستاد مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/