برنامه‌های سالروز ورود آزادگان در استان خراسان رضوی اعلام شد

تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب : ۳۴۶۸۳۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه ۲۶ مردادماه، یادآور افتخار و رشادت‌های آزادگان است و نباید در جامعه فراموش شود، گفت: کنگره ملی «الماس‌های درخشان» ۲۶ مرداد به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس همراه با تجلیل از سه آزاده فعال استان در زمینه ایثار اجتماعی برگزار می‌شود.
برنامه‌های سالروز ورود آزادگان در استان خراسان رضوی اعلام شد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی، ویژه برنامه‌های سی امین سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور را اعلام کرد و گفت: ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ یکی از به یاد ماندنی‌ترین روزهایی است که قلب همه مردم ایران شاد شد. حتی کسانی که فرزند اسیر نداشتند، از شدت شوق و اشتیاق به خیابان‌ها می‌آمدند و شیرینی و شربت توزیع می‌کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه این روز، یادآور افتخار و رشادت‌های آزادگان است و نباید در جامعه فراموش شود، افزود:  کنگره ملی «الماس‌های درخشان» ۲۶ مرداد در سالن شهید هاشمی‌نژاد اداره کل بنیاد خراسان رضوی به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس همراه با تجلیل از سه آزاده فعال استان در زمینه ایثار اجتماعی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه اکثریت برنامه‌های امسال با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی است، افزود: دیدار مشترک نماینده ولی فقیه، استاندار خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی با آزادگان و تجلیل از ۱۵ نفر از همسران، فرزندان و آزادگان شاخص استان به صورت ویدئو کنفرانس در استانداری خراسان رضوی و همه فرمانداری‌ها برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه تجدید میثاق با شهدا در سطح استان برگزار می‌شود، ادامه داد: تعدادی از آزادگان سرافراز با لباس  دوران اسارت با حضور در بیمارستان قائم (عج) از مدافعان سلامت قدردانی و با اهدای خون به آرمان‌های شهدای غریب ادای احترام می‌کنند.
این مقام مسئول گفت: ویزیت رایگان پزشکان آزاده برای افراد نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان‌ها با حضور آزادگان، اکران تصاویر آزادگان و شهدای غریب دوران اسارت در قاب‌های شهری، کارناوال ورود آزادگان در سطح شهر، دیدار و تجلیل از آزادگان شاغل و بازنشسته ادارات، روایتگری، بیان خاطرات و نامگذاری خیابان و بوستان شهرهای استان به نام آزادگان از دیگر برنامه‌های این روز به شمار می‌رود.
حجت الاسلام معصومی تاکید کرد: علاوه بر برنامه‌های یاد شده، بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های خراسان رضوی ویژه برنامه‌های مستقلی شامل برگزاری مسابقات، نمایشگاه عکس و پوستر، فضا آرایی ادارات، مساجد و کانون‌های فرهنگی را در دستور کار دارد.
 ۴۳ هزار آزاده از ۶ ماه تا بیش از ۱۰ سال عمر خود را در زندان های رژیم بعث عراق سپری کردند، ۶۶ نفر از این تعداد، خانم‌های آزاده‌ای هستند که به اشکال مختلف به اسارت دشمن درآمدند و۵۷۰ نفر از عزیزان آزاده در غربت اسارت به مقام رفیع شهادت رسیدند و سه هزار و ۳۹۵ آزاده نشان افتخار استان خراسان رضوی به شمار می‌روند.
انتهای پیام/