فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی تاکید کرد:

ارزش های دفاع مقدس به جهان اسلام و جبهه مقاومت صادر شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۷
کد مطلب : ۳۴۷۵۸۹
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: لازم است تا ارزش های دفاع مقدس در قالب ارائه آثار هنری و ترجمه نهضت دفاع مقدس به جبهه مقاومت و جهان اسلام صادر شود تا بتوانیم با ارائه این فداکاری ها و ایثار و از خود گذشتگی ها راه مبارزه و مقاومت را به نسل آینده منتقل کنیم.
ارزش های دفاع مقدس به جهان اسلام و جبهه مقاومت صادر شود
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، همایش تجلیل از آزادگان بسیجی و سپاهی با حضور سردار قاسمی ، نارمنجی معاون فرهنگی و خانه زرین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار شد. سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی در مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، در حسینیه جماران بیرجند اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  در چند سال اخیر اقدامات خوبی در استان و سپاه انصار الرضا (ع) با همکاری بنیاد شهید و حوزه هنری همچون برگزاری کنگره دو هزار شهید استان با چاپ کتاب، تهیه فیلم انجام شده است.
 وی با بیان اینکه همه ما در تبین فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه داریم، افزود: این رسالت در استان با ثبت خاطرات شهدا و رزمندگان  در قالب هنری با راه اندازی مرکز آفرینش های هنری  و مرکز حفظ آثار دفاع مقدس در سپاه انصار الرضا (ع) دنبال می شود.
 سردار قاسمی نهضت ترجمه دفاع مقدس  را یکی دیگر از روش های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: مقام معظم رهبری در پرداختن به این مورد تاکید زیادی دارند لذا بایستی افراد توانمند در این زمینه ورود پیدا کنند و با انجام کارهای هنری و تاثیر گزار ارزشهای دفاع مقدس را به جهان اسلام صادر کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه مجاهدان و رزمندگان محبوب خداوند هستند، گفت: براساس آیات قرآن میان افرادی که با هجرت و جهاد جان و مال خود در راه خدا فداکاری و ایثار می کنند و افرادی که ناظر اینها هستند تفاوت بسیاری وجود دارد.
وی تصریح کرد: دلیل اینکه ما امروزبه خانواده شهدا، آزادگان،جانبازان، رزمندگان و ایثارگران افتخار می کنیم، این است که خداوند فرموده اینها عظیم و برترند، لذا مغفرت و رحمت خدا شامل این افراد می شود و خدا به اینها افتخار می کند.
سردار قاسمی با بیان اینکه در راه رسیدن به پیروزی؛ صبر، استقامت  و مقاومت بسیار مهم است، افزود: بسیاری از آزادگان سالیان طولانی در اسارت بودن که چیز جز پیروزی، رحمت الهی جبران  صبر و فداکاری آنها را نمی کند.
 وی با بیان اینکه آزادگان ما بعد از اسارات خود با سفر به عراق و دیگر کشور ها سفیر جمهوری اسلامی بودند، گفت: بسیاری از  رزمندگان ما در زمان مجروح شدن و پذیرش قطعنامه که منافقین در خواب به آنها حمله می کردند به اسارت گرفته شدند؛ همچنین آزادگان ما تا آخرین نفس در برابر شکنجه ها استقامت کردند و بسیاری از آنها زیر شکنجه رژیم بعث به شهادت رسیدند.
 فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: حفظ حرمت و ادعای احترام به این افراد امروز وظیفه ما است و باید شکرگذار خدا  و زحمت این بزرگواران باشیم.
وی، راه آزادگان و ایثارگران را راه حق دانست و بیان کرد: چه ما باشیم و چه نباشیم  راه  حق ادامه دارد؛ لذا باید سعی کنیم تا به کمک های مادی و معنوی از جبهه مقاومت پشتیبانی و حمایت کنیم.
سردار قاسمی، ضمن اعلام آمادگی رده های مختلف بسیج و سپاه استان برای حفظ و معرفی این ارزشها و انتقال آن به نسل جوان و آینده، بیان کرد: تلاش می شود تا با برگزاری جشنواره ها و همایش اسوه های صبر و استقامت از زحمات این بزرگواران تقدیر شود.
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از بازنشتگان سپاه به عنوان وابستگان سپاه، گفت:  با راه اندازی یک سازمان در این زمینه در سپاه پیش بینی شده تا بازنشستگان این عرصه در رده های مختلف بسیج به کار گیری و از تجربیات آنها استفاده شود.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی خطاب به آزادگان حاضر در جلسه گفت: از شما تقاضا داریم که ارتباط خود را با بسیج و سپاه ادامه دهید تا بتوانیم از تجربیات و نظرات سازنده شما در مجموعه استفاده کنیم.