دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»: تو فرمانده قلب‌های همه ما ایرانی‌ها هستی

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۳۴۷۷۰۳
دلنوشته‌ یک دانش‌آموز درباره «حاج قاسم»: تو فرمانده قلب‌های همه ما ایرانی‌ها هستی
تهران (پانا)_ دانش‌آموزان سراسر کشور در همذات‌پنداری با سردار سلیمانی به خلق دلنوشته‌هایی پرداختند که گزیده‌ای از این دلنوشته‌ها در کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» وارد بازار نشر شد.
کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مجموعه‌ای از دلنوشته‌های دانش‌آموزان سراسر کشور درباره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» است که دی‌ماه سال 98 طی یک حمله تروریستی به مقام رفیع شعادت نائل آمده است.
از میان صدها دلنوشته که از سراسر کشور برای این پویش ارسال شده است، 142 دلنوشته برای درج در این کتاب برگزیده شده‌اند.
در یکی از دلنوشته‌های دانش‌آموزی به قلم زهرا حبیبی دانش‌آموز دوره ابتدایی اول از استان خراسان جنوبی خطاب به سردار سلیمانی می‌خوانید:
« نمی‌دانم برای دست‌بریده‌ات روضه عباس‌(ع) بخوانیم یا برای پیکر پاره‌پاره‌ات روضه علی‌اکبر(ع) یا برای غم هجران رهبرمان روضه مالک یا به یاد محاسن سفیدت روضه حبیب سردهیم یا از هلهله حرمله‌ها یا از شهادتت در غربت و دوری ناله سر دهیم.
ای سردار ایرانی ها! حاج قاسم سلیمانی! داغ دوری‌ات آنقدر سنگین بود که هرگز توان از میان برداشتن آن را نخواهیم داشت. حاج قاسم شهادتت مبارک!
امروز رهبرم تنها شد چرا که مالک اشتر خود را در غربت از دست داد. ازین به بعد چه کسی است که پس از سردار قاسم سلیمانی قاطعانه و جسورانه آنقدر مستحکم و با صلابت جلوی طوفان خشمگین آمریکا بایستد و آن را با یک نگاه پر صلابت خویش نابود سازد؟ سردار حاج قاسم سلیمانی مردی از خطه کرمان بود متعلق به سراسر ایران یا حتی فراتر از مرزهای ایران بزرگ است و اینک نام و یاد او و نیز جهادهای مخلصانه ی او در سراسر پهنه‌ ی هستی ورد زبان همه گردیده است. درست است که تو فرمانده سپاه قدس بودی، ولی بی‌گمان سردار دلهایی. تو فرمانده قلب‌های همه ما ایرانی‌ها هستی و تمامی قلب ما را تسخیر خود نموده‌ای. کم هستند افراد محبوب و دوست داشتنی که بتوانند این‌گونه محبوب آحاد یک ملت شده و همه افراد با تمامی عقاید و اندیشه‌های متفاوت به سمت و سوی خود کشانند.
سال‌ها امنیت یک کشور به دستان پرتوان و جهاد خالصانه سردار سلیمانی برقرار شده بود و با وجود این بزرگ مرد ایرانی بود که هیچ کس را یاری نزدیک شدن به ایران نبود!»
کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» اردیبهشت ماه 99 در مراسمی با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد. این کتاب به همت سازمان دانش‌آموزی کشور و با مشارکت سازمان‌های دانش‌آموزی سراسر کشور گردآوری و به چاپ رسیده است. «کتاب «منم یک حاج قاسم دیگر» مبتنی بر 5 بخش از مجموعه پیام‌ها، متن وصیت نامه، منتخب دلنوشته‌های دانش‌آموزی، بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شخص حاج قاسم سلیمانی و بخش تصاویر است.
هدف از جمع‌آوری این مجموعه بست و پیوند الگوها و اسوه‌های انقلابی با نسل نوجوان و جوان کشور است.