امام‌جمعه شهرستان مراغه:

ایثار اجتماعی لازمه جامعه امروزی است

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۳۵۰۱۱۶
امام‌جمعه مراغه در مراسم خاک‌سپاری نخستین شهید مدافع سلامت این شهرستان اظهار داشت: ایثار اجتماعی لازمه جامعه امروزی است و شهید «یوسف رهبری» انسانی متدین، برجسته و از رزمندگان و ایثارگران فداکار دوران جنگ و همچنین پزشکی خوش‌نام در شهرستان بود.
ایثار اجتماعی لازمه جامعه امروزی است
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از مراغه، پیکر مطهر شهید دکتر «یوسف رهبری» متخصص بیهوشی دانشکده علوم پزشکی مراغه و رزمنده دفاع مقدس و اولین شهید مدافع سلامت شهرستان مراغه پس از ماه‌ها تلاش و فعالیت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا روز شنبه 15 شهریور 1399 با حضور امام‌جمعه، فرماندار، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس دانشکده علوم پزشکی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مردم و مسئولین در مزار شهدای شهرستان مراغه تشییع و به خاک سپرده شد.
حجت‌الاسلام محمدتقی پورمحمدی امام‌جمعه شهرستان مراغه در این مراسم گفت: شهید رهبری از یادگاران دوران دفاع مقدس بود که از زمان شیوع ویروس کرونا در جبهه سلامت به‌صورت شبانه‌روزی تلاش کرد و سرانجام به یاران و دوستان شهیدش در جبهه سلامت پیوست.
وی ادامه داد: ایثار اجتماعی لازمه جامعه امروزی است و زندگانی دکتر رهبری باعزت، ایثار و فداکاری همراه بود و زندگانی وی سرشار از خدمت به همنوعان چه در دوران دفاع مقدس و چه بعدازآن است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: مردم و کسانی که بیماری کرونا ویروس را باور ندارند شهادت مدافعان سلامت سندی محکم برای باور آن‌هاست.
اصغر تنومند گفت: کلید حل مشکل کرونا در دست مردم است و مردم باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به کمک کادر بهداشت و درمان بیایند.
انتهای پیام/