توجه ویژه به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ضروری است

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۳۵۰۲۵۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با اشاره به فداکاری‌های شهدا و ایثارگران گفت: توجه ویژه به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران یک ضرورت است.
توجه ویژه به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ضروری است
به گزارش «ایثار»، سید عابس حسینی در نشست با معاون سیاسی استانداری خراسان شمالی که باهدف رسیدگی به موضوع اشتغال، مسکن و درمان ایثارگران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در شرایط فعلی که با بودجه و منابع نامحدود مواجه هستیم، باید خیلی بیشتر از گذشته پیگیر مشکلات ایثارگران باشیم.
وی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور باوجود ویروس کرونا، همه باید دست در دست هم دهیم و مشکلات پیش‌آمده همچون تعطیل شدن برخی مشاغل و یا کم‌درآمد شدن این عزیزان را با دریافت تسهیلات به‌ویژه برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر ایجاد کنیم. اگر جان‌فشانی شهدا و  ایثارگران نبود این امنیت و توفیق خدمت نصیب ما نمی‌شد و ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.
حسینی بابیان اینکه در همه جوامع برای کسانی که از جان خود برای وطن گذشتند خدمات رفاهی فراهم می‌شود، گفت: یکی از وظایف بنیاد رسیدگی به امور معیشتی ایثارگران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. مسئولان باید مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را به‌صورت مستمر بررسی و پیگیری کنند.
وی بابیان اینکه تکریم جامعه ایثارگران بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: مشکلاتی که مطابق قانون، حل‌شدنی است در نشست صمیمی توسط مسئولان بررسی می‌شود و برخی از مطالبات ایثارگران می‌تواند در تعامل با سایر دستگاه‌ها پیگیری شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را مطلوب دانست و گفت: قوانین تصویب‌شده خوب است اما متأسفانه قوانین از سوی همه مسئولان اجرا نمی‌شود و این موضوع باید به‌صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.
انتهای پیام/