>> ايثار - فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی عنوان کرد:

فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است

17 شهريور 1399 ساعت 11:29

سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهیدکاوه وچهل شهیدروستای بیهودقاینات عنوان کرد:فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است.


به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهدای روستای بیهود قاینات و شهدای عملیات کربلای 2 که شب گذشته در محل مسجد جامع روستا برگزار شد اظهارکرد: فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هر کشوری است و هر جامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.
سردار قاسمی با اشاره به واقعه کربلا و صبر و استقامت حضرت زینب (س) گفت: زینب (س) پیام رسان کربلا بود و کاری که حضرت زینب (س) کرد کمتر از شهادت امام حسین (ع) نبود.
وی ادامه داد: در حال حاضر کار زینبی مادارن و خواهران و پدران و فرزندان شهدا کمتر از شهادت نیست.
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شهادت بزرگترین منطق است و ما به دنیا آمده ایم که به کمال برسیم و چه مسیر و فیضی بالاتر از شهادت، که  صراط حق و مسیر حق همان مسیر شهادت است.
وی افزود: ارزشهای دفاع مقدس را باید به تصویر بکشیم تا دشمنان بفهمند که شهدای ما چه کردند.
سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود به رشادتهای شهید کاوه در کردستان اشاره کرد و گفت: شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت و افتخار ما خراسانیها هم این است که همشهری شهید کاوه هستیم و هیچ وقت جان فشانیها و رشادتهای شهید کاوه در کردستان از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد.
سرهنگ فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز در این مراسم بیان داشت :ما باید از شهدا که بهترین سرمایه خود یعنی جانشان رابرای اسلام و انقلاب و ولایت نثار کردند درس بگیریم وقطعا این شهدا برای جهان الگو شدند.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در ادامه با بیان این که خانواده شهدا اسوه های صبر و مقاومت هستند گفت:اگر صبر و استقامت پدران و مادران و همسران و فرزندان شهدا نبود امروز این عزت و اقتدار را نداشتیم.
وی در ادامه افزود: امروز همه ما مدیون خون شهدا هستیم و شهدا به این محافل نیاز ندارند و این ما هستیم که باید از سفره ای که به یاد شهدا پهن شده است بهره و توشه ببریم.
گفتنی است شهرستان قاینات در 100کیلومتری بیرجند واقع شده،291شهید،700 جانباز و28 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.


کد مطلب: 350266

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/350266/فرهنگ-شهید-شهادت-سرآمد-عمومی-هرکشوری

ايثار
  http://www.isaar.ir