شهید آیت الله مدنی به حق مرد جهاد و شهادت بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : ۳۵۰۳۱۳
سرپرست بنیاد استان همدان در نشست هماهنگی برنامه‌های بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله مدنی گفت: شهید آیت الله مدنی به حق مرد جهاد و شهادت بود، زیرا وی در تمام عمر پرخیر و برکت خود هیچ گاه دست از تلاش برای دفاع از اسلام و ترویج آن برنداشت.
شهید آیت الله مدنی به حق مرد جهاد و شهادت بود
به گزارش «ایثار»، عباسیه بزرگی روز گذشته یکشنبه ۱۶ شهریور ماه در نشست هماهنگی برنامه‌های بزرگداشت سالروز شهادت شهید آیت الله مدنی با گرامیداشت یاد و نام و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهید محراب آیت الله مدنی، گفت: شهید آیت الله مدنی روشنگری و بصیرت در بین آحاد امت اسلامی و جامعه را سرلوحه تمام فعالیت‌های خود قرار داده بود. این شخصیت الهی در هر زمان و مکانی که قرار می‌گرفت خود را خادم اسلام و مستضعفین می‌دانست.
وی در ادامه افزود: شهید آیت اللّه مدنی از مجاهدان غیوری بود که مبارزه با فرقه استعماری بهائیت را اصل فعالیت خود می‌دانست و این مبارز نستوه تمام عمر خویش را در راه ترویج اسلام و مبارزه با ظلم و ستم و استبداد رضاخان را سرلوحه اقدامات خود قرار داده بود.
عباسیه بزرگی با بیان اینکه شهید آیت اللّه مدنی هیچ گاه از توطئه دشمنان غافل نبود، گفت: نخستین فعالیت سیاسی و اجتماعی شهید آیت الله مدنی ستیز با فرقه گمراه شده بهائیت بود. به روایت تاریخ، رضاخان و عوامل داخلی استعمار برای سرکوب اسلام، مخصوصا مکتب شیعه، زمینه فعالیت بهائیت و دیگر فرقه‌های ساختگی را فراهم کردند. این مبارز نستوه با درک عمیق از ماهیت عناصر ضد دینی و لیبرالی هیچگاه از توطئه‌های آنها غافل نبود و در مسیر مبارزه با این تفکر و عناصر مربوطه از نهایت تلاش و کوشش دریغ نکرد تا توسط همین منحرفان به شهادت رسید.
سرپرست بنیاد استان همدان با اشاره به ویژگی‌های شهید محراب آیت الله مدنی گفت: یکی از ویژگی‌های این مرد الهی ولایت مداری بود و همیشه با عزت و احترام و تکریم از حضرت امام (ره) یاد می‌کرد و خود را مقلد محض حضرت امام (ره) می‌دانست و در حالی که مجتهد بود. شهید مدنی همانند حضرت امام به حقوق عامه مردم و صیانت از آن حساس بود و با جوانان انس عجیبی داشت و جوانان نیز به وی علاقه‌مند بودند و احساس پدری و فرزندی داشتند. همه نمایندگان ولی فقیه در استان خود را مدیون ایشان و ادامه دهندگان راه وی می‌دانند.
وی با اشاره به اینکه امروز وظیفه سنگینی برای انتقال تفکر معنوی شهید آیت الله مدنی نسبت به نسل جوان داریم گفت: امروز ما وظیفه داریم شخصیت معنوی و سیاسی و ولایت‌مدار شهید مدنی را به ابعاد مختلف از جمله روحیه جهادی و تفکر بسیجی و مدیر و مدبر بودن ایشان را به جامعه مخصوصا نسل جوان که ایشان را ندیدند معرفی کنیم. 
انتهای پیام/