۱۷ شهريور از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : ۳۵۰۳۴۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در حاشیه آیین بزرگداشت شهدای ۱۷ شهريور گفت: واقعه ۱۷ شهريور یکی از روزهای خون بار و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.
۱۷ شهريور از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است
به گزارش «ایثار»، عبدالله مرتضوی صبح امروز دوشنبه ۱۷ شهريور در آیین عطر افشانی و گلباران مزار شهدای هفده شهریور که در بهشت زهرا (س) برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران انقلاب و  شهدای مظلوم جمعه خونین، گفت: شهدای دوران انقلاب اسلامی با تبعیت از امام راحل در مقابل ظلم ایستادگی کردند و فریاد آزادی خواهی سردادند و نهایتا در همین راه نیز به شهادت رسیدند.
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران با یادآوری کشتار بی‌رحمانه رژیم در جمعه خونین در شهریور سال ۵۷ افزود: نهضت امام (ره) با شهادت جوان‌های مومن و انقلابی به ثمر نشست و امروز وقتی به مزار این شهدا نگاه می‌کنیم، بارزترین موضوعی که به چشم می خورد، سن این شهدا است که اکثر آنها در دوران اوج جوانی خود بودند.
مرتضوی برگزاری این مراسم را در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روز برشمرد و تأکید کرد: راه امام و شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس، همان راه امام حسین (ع) است و شهدای ما همگی درس گرفته از مکتب ایشان هستند و تا زمانی که انقلاب زنده است، نام و یاد این شهدا بر تاریخ این کشور خواهد درخشید.
این مراسم در قطعه ۱۷ بهشت زهرا(س) با حضور جمعی از مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار و مزار شهدای هفدهم شهریور گلباران شد.
انتهای پیام/