دفاع مقدس اوج ایثارگری و فداکاری مردان و زنان ایران اسلامی بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۳۵۰۳۵۰
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه گفت: دفاع مقدس اوج ایثارگری و فداکاری مردان و زنان رشید ایران اسلامی در دفاع از اهداف و ارزش‌های ناب اسلامی بود و در این ذفاع ایثارگرانه راهبردهای مهمی به کار گرفته شد که همان راهبردهای قیام عاشورایی امام حسین (ع) بود.
دفاع مقدس اوج ایثارگری و فداکاری مردان و زنان ایران اسلامی بود
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام هادی عسگری در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس از هفته دفاع مقدس به عنوان نسخه‌ای از عاشورای حسینی یاد کرد و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای قیام هفدهم شهریور، نهضت امام خمینی (ره) را در تداوم انقلاب خونین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و مبارزه با ستمگران و دفاع از مظلومان جهان دانست.
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه با گرامی‌داشت فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس اوج ایثارگری و فداکاری مردان و زنان رشید ایران اسلامی در دفاع از اهداف و ارزش‌های ناب اسلامی بود و در این دفاع ایثارگرانه راهبردهای مهمی به کار گرفته شد که همان راهبردهای قیام عاشورایی امام حسین (ع) بود. 
حجت الاسلام عسگری تصریح کرد: راهبردهایی که در قیام عاشورایی امام حسین (ع) بر آن تأکید شد مشتمل بر راهبرد ولایت‌مداری، ولایت‌پذیری، اتحاد، تکلیف‌گرایی و در نهایت راهبرد احدی الحسنین به معنای شهادت یا فتح و پیروزی و لازمه آن زندگی جهادی بود.
وی با تأکید بر اینکه در هفته دفاع مقدس باید بر وجوه اشتراک و تشابه این دو قیام بزرگ تکیه کنیم خاطرنشان کرد:  راهبردها و تاکتیک‌های آن بایستی برای جامعه بسیار پررنگ و روشن شود.
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌هایی که از سوی بنیاد استان در حوزه‌های معرفتی و تبلیغی به مناسبت هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است، گفت: تقارن ماه‌های محرم و صفر می‌تواند فرصت مناسبی در تبیین وجه عاشورایی دفاع مقدس باشد.
انتهای پیام/