موضوع اشتغال از مهم‌ترین مشکلات جامعه ایثارگری است

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۳۵۰۳۵۳
مدیرکل بنیاد استان ایلام اشتغال را یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری برشمرد و گفت: در زمینه اشتغال پیرو تفاهم‌نامه‌های همکاری بین بنیاد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان با مسئولان مربوطه جلساتی برگزار شد.
موضوع اشتغال از مهم‌ترین مشکلات جامعه ایثارگری است
به گزارش «ایثار»، اسدالله تولیده روز یکشنبه ۱۶ شهریورماه در نشست پیگیری مصوبات سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: برنامه‌های خوبی با حضور مهندس اوحدی در استان ایلام انجام شد که در نوع خود بی‌نظیر بود و یکی از آن برنامه‌ها تفاهم‌نامه تأمین مسکن بود که به امضا رسید.
تولیده افزود: از قبل نیز تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل مسکن و شهرسازی داشتیم و در مجموع با ساخت مسکن و یا واگذاری زمین به تعداد ۱۱۰۴ مورد برای ایثارگران واجد الشرایط، می‌توان گفت مشکل مسکن ایثارگران بطور کامل رفع خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام اشتغال را یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات جامعه ایثارگری برشمرد و گفت: در زمینه اشتغال پیرو تفاهم‌نامه‌های همکاری بین بنیاد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان با مسئولان مربوطه جلساتی برگزار شد و تفاهم‌نامه همکاری در سطح استان نیز میان بنیاد ایلام و سازمان صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.
وی با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش لازم در شناسایی توانمندی‌ها و استعدادهای متقاضیان کار در جامعه ایثارگری، بیان کرد: در مجموع ۱۲۰۰ فرصت شغلی برای متقاضیان کار جامعه ایثارگری به وجود خواهد آمد و اجرای مفاد این تفاهم‌نامه‌ها نیز با تشکیل ستاد پیگیری این تفاهم‌نامه‌ها در حال پیگیری است. با عقد این تفاهم‌نامه‌های همکاری که به امضای استاندار ایلام و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید، بخش عمده مشکلات ایثارگران مرتفع خواهد شد و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.
 انتهای پیام/