نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فلسفه شهید آشنا شوند

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۳۵۰۳۹۵
نماینده ولی فقیه در استان زنجان، گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فلسفه شهید آشنا شوند و شهدا را بشناسند.
نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فلسفه شهید آشنا شوند
به گزارش «ایثار»، آیت الله علی خاتمی در نشست ستاد دفاع مقدس در محل استانداری زنجان، بر تداوم برگزاری یادواره شهیدان در استان تاکید کرد و گفت: باید یاد و خاطره شهیدان همیشه در جامعه زنده بماند.
وی بر تبیین و تشریح اهداف و آرمان‌های شهیدان تاکید کرد و گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب باید با فلسفه شهید آشنا شوند.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان، به کنگره سه هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان اشاره کرد و افزود: باید این کنگره در سال آینده با برنامه ریزی و با کیفیت برگزار شود.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان، به طرح همدلی و کمک مومنانه در استان اشاره کرد و افزود: این طرح جایگزین یوم العباس شد وبا صلابت و شکوهی هم در کشور درخشید و الگو برای سایر استانها شد. اگر این طرح جایگزین یوم العباس نمی‌شد در کل کشور بیماری کرونا اوج می‌گرفت ولی با درایت خوبی این طرح برگزار شد.
وی بر گرامیداشت روز ۱۷ شهریور ماه در استان تاکید کرد و افزود: باید یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشت.
نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زنجان، اطلاع رسانی و انعکاس طرح همدلی در روز یوم العباس را بسیار مطلوب اعلام کرد و گفت: کار فنی بوده و بسیار مشکل است.
فتح الله حقیقی استاندار زنجان در این نشست  با بیان اینکه هفته دفاع مقدس فرصت خوبی است تا با محوریت کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید زنجان، برگزار شود، گفت: برای برگزاری هرچه بهتر و با شکوه‌تر این کنگره در زنجان باید از تجربیات استان‌هایی که سال‌های گذشته آن را اجرا کردند استفاده شود.
وی ابراز داشت: باید کنگره شهیدان استان زنجان متفاوت، دقیق‌تر و علمی‌تر از دیگر استان‌ها برگزار شود.
استاندار زنجان یادآور شد: باید ستاد استانی و شهرستانی با حضور مسئولان کمیته‌های تعیین شده در راستای برگزاری این کنگره ملی تشکیل شود.
حقیقی از آغاز ساخت تندیس دانشمند شهید دکتر مجید شهریاری با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.
استاندار زنجان، بر هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان تاکید کرد و گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید با محوریت تبیین دستاوردهای انقلاب و نظام به مردم برگزار شود.
وی با بیان اینکه اقتدار امروز کشور به برکت خون شهدا است، تاکید کرد: باید دستاوردهای نظام در حوزه‌های مختلف در جامعه به خوبی تبیین شود و مردم بدانند که امروز ایران در چه جایگاهی است و چه پله‌های ترقی را طی کرده است.
انتهای پیام/