کنگره ملی شهدا فرصتی برای معرفی شهدای قم به نسل‌های انقلاب است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب : ۳۵۰۴۳۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: کنگره ملی شهدای قم فرصتی برای معرفی شهدای استان است که اغلب نیز از سوی نسل امروز گمنام هستند.
کنگره ملی شهدا فرصتی برای معرفی شهدای قم به نسل‌های انقلاب است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسن هنرمند در دیدار با اعضای کمیته بانوان کنگره ملی شهدای استان گفت: زمانی جنگی نابرابر بر ملت ما تحمیل شد و جوانان بسیاری به دنیا پشت پا زدند و وارد عرصه پیکار با دشمنان شدند و دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کردند، نمونه این جوانان امثال شهید مهدی زین‌الدین است که باید هرچه بیشتر به جوانان امروز معرفی شوند.
وی افزود: کنگره‌ای به وسعت کنگره ملی شهدای استان بهترین فرصت برای معرفی شهدای استان قم است. جوانان دفاع مقدس در عنفوان جوانی یا مجرد بودند یا تازه داماد و یا فرزندان خردسال داشتند، اما هیچ کدام از این دلبستگی‌ها باعث نشد تا از رسالت خویش که دفاع از دین، ناموس و ممکلت اسلامی است، باز بمانند، شهدا در وصایایشان تأکید می‌کنند که متعلق به خدا هستند و با او معامله می‌کنند و برای حضرت حق به مسلخ عشق می‌روند و به بازماندگانشان سفارش می‌کنند، حتی در عزایشان هم بی‌تابی نکنند تا مبادا دشمن شاد شود.
حجت الاسلام هنرمند گفت: از استان قم ۶۰۰۰ شهید پشت پا به دنیا زدند و با خونشان عزت، امنیت و آرامش آفریدند تا در سایه این نعمات نسل‌های انقلاب مسیر توسعه و آبادانی را طی کنند. برگزاری این کنگره‌ها فرصتی است تا تمامی نسل‌های انقلاب این شهدا را بیشتر و بهتر بشناسند و با نسل دفاع مقدس انس بگیرند و آنان را الگوی خویش در مسیر زندگی قرار دهند چرا که سبک زندگی شهدا سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد.
انتهای پیام/