شکل‌گیری فرهنگ ایثار و شهادت ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۳۵۰۴۶۱
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: شکل‌گیری فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است و امروز این فرهنگ که برگرفته از مبانی حسینی و عاشورایی است موردتوجه و علاقه ملت‌های مظلوم جهان قرار دارد.
شکل‌گیری فرهنگ ایثار و شهادت ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ شهریورماه در نشست تخصصی با فرماندهان و اعضای پایگاه بسیج بنیاد مرکزی با اشاره به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای گران‌قدر تأکید کرد و ضمن اشاره به برخی رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان انقلاب تمام تلاش خودشان را به کار گرفتند تا نظام اسلامی را از دستیابی به اهداف انقلاب محروم کنند و در این راستا توطئه‌های بزرگی را طراحی و اجرا کردند که همه آن‌ها ناکام ماند. یکی از بزرگ‌ترین تلاش‌های دشمنان در این راستا تحمیل یک جنگ هشت‌ساله به مردم ایران بود.
وی با اشاره به شعار چهلمین سالگرد دفاع مقدس با عنوان «ما قوی هستیم»، تاکید کرد: فرزندان انقلاب اسلامی ایران با چشمان باز تحرکات دشمنان را رصد می‌کنند و  توان دفاعی را در بهترین شرایط قرار داده‌اند و همه باید با مشارکت و همدلی در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی دستاوردهای دفاع مقدس را برای جوانان تدوین کنیم.
انصاری‌فر با تأکید بر اینکه حفظ حقایق دفاع مقدس و جلوگیری از وارد شدن خدشه بر پیکره مفاهیم این رخداد مهم تاریخی رسالت مهم مسئولان است، گفت: گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس که پس از چهل‌سالگی انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم بهترین فرصت برای معرفی و بازخوانی زوایای ناشناخته و کمتر دیده‌شده این رخداد برجسته است که توسط جوانان و تربیت‌شدگان مکتب انقلاب اسلامی به‌عنوان نقطۀ عطفی در تاریخ  ایران اسلامی ثبت‌شده است.
مدیرکل بنیاد مرکزی بابیان اینکه مبانی مدیریت جهادی و بسیجی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت، اظهار داشت: بدون شک یکی از عوامل مهم موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس مؤلفه مدیریت جهادی و بسیجی بود و امروز نیز راه‌حل مؤثر مشکلات جامعه و کشور بهره‌گیری از همین مؤلفه‌های مهم در سطوح مختلف اجرایی است.
انصاری فر گفت: شکل‌گیری فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است و امروز این فرهنگ که برگرفته از مبانی حسینی و عاشورایی است موردتوجه و علاقه ملت‌های مظلوم جهان قرار دارد.
وی اظهار داشت: ایستادگی مردم در دفاع مقدس موجب شد دشمن به اهداف خود نرسد، در این راه شهدای فراوانی چون سپهبد شهید «صیاد شیرازی» و شهید «مصطفی چمران» حماسه آفریدند و امروز شهید «حاج قاسم سلیمانی» با همان ایثارگری دفاع مقدس جبهه مقاومت را نیز اداره کرد.
وی در پایان گفت: البته در اجرای همه برنامه‌ها با توجه به شرایط کرونا پروتکل‌های مختلف بهداشتی باید رعایت ‌شود و از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای و مجازی حداکثر استفاده را کنیم.
انتهای پیام/