برگزاری نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در مازندران

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : ۳۵۰۴۹۸
چهاردهمین نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به منظور بررسی فعالیت‌های کارگروه‌ها در استانداری مازندران برگزار شد.
برگزاری نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در مازندران
به گزارش «ایثار»، احمد حسین زادگان در چهاردهمین نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که به منظور بررسی فعالیت‌های کارگروه‌ها در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر نحوه هزینه‌کرد بودجه فرهنگی دستگاه‌های اجرایی که دارای ردیف بودجه‌ای هستند، نظارت لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه مردم برای شهدا و خانواده‌های آنان احترام قائل هستند، عنوان کرد: نام و یاد شهدا باید همیشه در جامعه زنده بماند و همه ما به عنوان متولیان ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وظیفه داریم.
رییس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بر اولویت‌بندی برنامه‌های کارگروهها، تعیین درصد بودجه فرهنگی شهرداری‌ها با هماهنگی معاون سیاسی، امنیتی استانداری در قالب نشست‌های مشترک، لازم الاجرا بودن تصمیمات شورای ترویج و جدیّت و اهتمام ویژه کارگروه‌ها نسبت به شرح وظایف تأکید کرد و گفت: دفاع مقدس، با شکوه‌ترین صفحات تاریخ مقاومت ملت ایران اسلامی را شامل می‌شود و در گرامی‌داشت باشکوه یاد و خاطره حماسه‌سازی‌ها و جان‌فشانی‌های این دوران عزیز همه اتفاق‌نظر دارند.
حسین زادگان گفت: درس آموزی از دوران دفاع مقدس، والاترین الگو و نماد برای همدلی، تعامل و اتحاد در مسیر مقاومت در برابر دشمنان و ساختن و اعتلای ایران اسلامی است.
هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران نیز در این نشست گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سال ۹۴ در قالب شش کمیته تخصصی با شرح وظائف مشخص کار خود را آغاز کرد.
دبیر شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یادواره‌ها و مراسم، آموزش، رسانه، تألیف و تدوین، فرهنگ و هنر، فضای مجازی و بودجه را از کارگروه‌های این شورا عنوان کرد و افزود: دستگاه‌ها و نهادها از اعتبار فرهنگی خود در جهت ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نهایت همکاری را با شورا داشته باشند.
پیشنهاد اختصاص نمره ویژه در امر ارزیابی عمومی عملکرد دستگاهها در حوزه ایثار و شهادت با تولیت بنیاد، گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص ۲۰ درصد اعتبار فرهنگی دستگاه‌های اجرایی، ارائه گزارش از برنامه‌های در دست اقدام هفته دفاع مقدس توسط مدیرکل بنیاد حفظ آثار و تولید سریال و فیلم سینمایی سرداران شهید مازندران از دیگر دستور کار این نشست بود.
انتهای پیام/