دانشگاه آزاد اسلامی قاین ساختمان های اداری و آموزشی خود را به نام شهدای خلبان این شهر نامگذاری کرد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۳۵۰۵۰۴
رئیس بنیاد قاینات گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قاین ساختمان های اداری و آموزشی خود را به نام شهدای خلبان این شهر نامگذاری کرد.
دانشگاه آزاد اسلامی قاین ساختمان های اداری و آموزشی خود را به نام شهدای خلبان این شهر نامگذاری کرد
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، در راستای بزvگداشت یاد و نام شهدا ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات، ساختمان های اداری و آموزشی خود را به نام شهدای خلبان، غفار رامین فر و مختار غفوری نامگذاری کرد.
احمدعلی ناقعی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در دانشگاه آزاد ،اقدام شایسته دکتر طاهری رئیس دانشگاه ،در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا را ارج نهاد و آغاز سال تحصیلی را به اساتید،دانشجویان و بویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر تبریک گفت.
گفتنی است خلبان شهید غفار رامین فردرتاریخ 1323/02/20 در روستای پهنایی قاین متولد شد با شروع جنگ تحمیلی در ماموریت های برون مرزی شرکت می نمود وی فرماندهی واحد هوایی عمل کننده د رغرب کشور که در همدان مستقر بود را بر عهده داشت. آخرین ماموریت شهید برای درهم کوبیدن مواضع و استحکامات رژیم بعثی صدام در قلب عراق که در تاریخ 1359/07/02 صورت گرفت با سقوط هواپیمایش درخاک عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد و جسدش مفقود شد.
شهید مختار غفوری نیز در تاریخ 1332/08/02 در روستای پهنایی قاین متولد شد. پس ازگذراندن دوران راهنمایی وارد دبیرستان هوایی ارتش در تهران شد. سپس در دانشکده نیروی هوایی رشته خلبانی را برگزید. برحسب وظیفه به جبهه رفت در یکی از ماموریت ها، نیمه های شب برای مقابله با هواپیماهای دشمن بعثی از پایگاه بوشهر پرواز کرد که هواپیمای ایشان دچار حادثه گردید و روح پاکش به ملکوت اعلا پیوست.
گفتنی است شهرستان قاینات در 100کیلومتری بیرجند واقع شده،291شهید،700 جانباز و28 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.