شهدا روح حیات‌بخش جامعه هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۳۵۰۵۱۰
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: شهیدان در واقع روح حیات‌بخش جامعه هستند و در هر جامعه‌ای که خون شهیدان جریان داشته باشد، آن جامعه زنده، پویا و رو به تکامل است.
شهدا روح حیات‌بخش جامعه هستند
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار در یازدهمین هفته از طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم و دیدار با خانواده شهید «ناصر علوی فیلی»، گفت: شهیدان در واقع روح حیات‌بخش جامعه هستند و در هر جامعه‌ای که خون شهیدان جریان داشته باشد، آن جامعه زنده، پویا و رو به تکامل است.
حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار با بیان اینکه هر جامعه‌ای که از نعمت شهیدان بی‌بهره باشد، آن جامعه مستضعف و واگراست، خاطرنشان ساخت: شهدا سرمایه‌های اصلی ایران اسلامی هستند و حق سنگینی بر عهده ما دارند، این عزیزان برای پایداری و استقامت کشور فداکاری‌های بسیار انجام دادند که هرگز فراموش نمی‌شود.
وی با تأکید بر اینکه شهیدان دین بزرگی بر گردن همه ما دارند، ابراز کرد: امنیت و آرامش جامعه به برکت خون شهیدان و جانبازی و ایثارگری رزمندگان دوران ۸ سال دفاع مقدس است و امروز وظیفه داریم که یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه داشته و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان امروز جامعه منتقل کنیم.
اسدالله تولیده نیز در این دیدار گفت: شهیدان والامقام از بندگان مقرب خداوند بودند که تا ابد از سفره رحمت باری تعالی متنعم هستند چرا که جهاد در راه خداوند و دفاع از اسلام و انقلاب را بر رفاه خود و خانواده ترجیح داده و هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و در راه اسلام تقدیم کردند. باید سیره زندگی آنان را سرلوحه کار خود قرار داده و راهشان را ادامه دهیم و تجلیل عملی از شهدا و خانواده‌های معظم آنان یکی از راه‌های ادامه راه و حرکت در مسیر شهدا است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تأکید بر لزوم تکریم جامعه ایثارگری از سوی همه آحاد جامعه، گفت: در آموزه‌های دینی، سیره اهل‌بیت (ع) و بزرگان بر تکریم خانواده‌های شهدا توصیه شده و باید به عنوان یک فریضه به آن نگاه کرد.
شهید «ناصر علوی فیلی» فرزند علی‌خان در سال ۱۳۴۲ در کشور عراق شهر بغداد به دنیا آمد و در سومین روز از مردادماه سال ۶۷ در میدان نبرد در عملیات مرصاد بر اثر اصابت ترکش به مقام والای شهادت نایل آمد.
 انتهای پیام/