همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛

کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در اردبیل افتتاح می‌شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۵۰۵۱۳
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل از افتتاح کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس در اردبیل خبر داد.
کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در اردبیل افتتاح می‌شود
به گزارش «ایثار»، حسین صادقی ۱۹ شهریورماه در نشست هماهنگی برنامه‌های گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس با اعلام خبر افتتاح کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس در اردبیل، گفت: در گرامی‌داشت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس بنیاد استان اردبیل بیش از ۶۰ برنامه فرهنگی تدارک دیده که در طول هفته جاری و آینده اجرا می‌شود.
وی نواختن زنگ ایثار در مدارس استان همزمان با سالروز آغاز دفاع مقدس در ۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ و انجام تبلغیات گسترده محیطی و نیز در رسانه‌های مجازی را از نخستین برنامه‌های این هفته بیان کرد و گفت: در جهت پیوند دادن برنامه‌های هفته دفاع مقدس با محرم و اربعین حسینی، هیئت‌های عزاداری محلات در گلزار مطهر شهدا با عنوان شبی با ستاره‌ها به زنجیرزنی و سینه‌زنی می‌پردازند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان اردبیل تجلیل از مادران شهدا در قالب دیدار با ۴۰ مادر شهید، گلباران مزار مطهر شهدا و تعویض پرچم‌های مزار شهیدان، برگزاری همایش ملی بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منا، همایش سراسری تجلیل از فعالان حوزه ایثار و شهادت و تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.
صادقی افتتاح کتابخانه ایثار و شهادت را از دیگر برنامه‌های بنیاد عنوان کرد و افزود: این کتابخانه از سال‌های پیش در موزه شهدای استان اردبیل دایر بود ولی امسال با کمک نهاد کتابخانه‌های عمومی اردبیل به تعداد کتاب‌های موجود افزوده شد و امید است با افتتاح رسمی آن مجموعه‌ای پربار برای استفاده علاقه‌مندان باشد.
وی همچنین از برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی، ورزشی و فرهنگی و نیز کنگره شور قصه‌گویی ایثار به‌صورت سراسری و رونمایی از چندین کتاب، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی برای ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و برپایی نمایشگاه در محل باغ موزه فرهنگی دفاع مقدس در محل شورابیل در گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس خبر داد.
صادقی گفت: جمع‌آوری کمک مومنانه برای تأمین نیازهای دانش‌آموزان بی‌بضاعت، تجلیل از نخبگان و سرآمدان برتر ایثارگر و نیز مدیران ایثارگر و کارکنان رزمنده بنیاد و موزه‌گردی مجازی در موزه شهدای استان و تولید فیلم‌های کوتاه با موضوع دفاع مقدس و ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌های گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط بنیاد استان اردبیل است.
انتهای پیام/