یادواره شهدای عملیات کربلایی ۲ و سردار شهید کاوه در بیرجند برگزار شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۳۵۰۵۵۹
یادواره سردار شهید «محمود کاوه» و شهدای عملیات کربلایی ۲ با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام استان، استاندار و جمعی از مسئولان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در بیرجند برگزار شد.
یادواره  شهدای عملیات کربلایی ۲ و سردار شهید کاوه در بیرجند برگزار شد
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، یادواره سردار شهید محمود کاوه و شهدای عملیات «کربلای ۲» ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، استاندار خراسان‌جنوبی، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی ، مسئولان استانی و شهرستانی و جمعی از خانواده شهدا و جانبازان برگزار شد.
سردار «علی قاسمی» فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مناسبت‌‎های گوناگون به وظایف مردم در قبال شهدا اشاره کرده و آن‌ها را برای مردم تشریح کرده‌اند.
وی بیان داشت: همه شهدا و شهید کاوه و دو هزار شهید استان با بصیرت و نصب‌العین قراردادن شخصیت و زندگی شهدای کربلا به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از مهم‌ترین اهداف برگزاری یادواره‌های شهدا را تجلیل و پاسداشت از مقام شامخ شهدا عنوان کرد و افزود: از دیگر اهداف برگزاری این یادواره‌ها ترویج امر به معروف، یادآوری رشادت‌های شهدا و دفاع مقدس است.
حسین سهرابی پژوهشگر دفاع مقدس و همرزم شهید محمود کاوه نیز در این جلسه بیان کرد: به تعبیر آیت‌الله نوری همدانی انقلاب  پلی بین نهضت عاشوا و قیام حضرت قائم(عج) است.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی در ادامه نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) بود و هدف انقلاب ما انسان سازی و تربیت انسان‌هایی مطابق خلقت بود.
سهرابی گفت: حدود 200 شخصیت بزرگ انقلابی بار شدید بحران‌ها را به دوش داشتند و امام راحل نیز به آنها اعتماد کردند که این شخصیت‌های برجسته انقلاب دارای فهم بالایی و اهل مبارزات زیرزمینی و مخفی بودند.
این پژوهشگر دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهید کاوه از روحیه اطاعتی و ولایتی برخوردار بود و عملیات‌هایی که انجام می‌داد برای دشمنان بهت آور بود.
همچنین در این مراسم خواهر شهید محمود کاوه با تاکید بر اینکه برادر شهیدم،‌ تربیت شده مکتب مقام معظم رهبری است، گفت: شهید کاوه مرد عمل بود و همیشه در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی حاضر و پیشتاز بود.
وی خاطرنشان کرد: از خودگذشتگی و دلسوزی برای مردم از دیگر ویژگی‌های بارز شهید کاوه بود که او را در خدمت به مردم، جلودار و علمدار کرده بود.