سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به سمنان/ امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران استان سمنان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب : ۳۵۰۵۶۶
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه ۱۹ شهریور به منظور امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران و ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر از ایثارگران به استان سمنان سفر کرد.
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به سمنان/ امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران استان سمنان
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی در ابتدای سفر خود به استان سمنان با حضور در گلزار مطهر شهدای امامزاده یحیی نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز سمنان در خصوص اهداف این سفر، گفت: سفرهای استانی ما به صورت هفتگی برگزار می‌شود و این هفته در یازدهمین سفر استانی توفیق حضور در استان سمنان و دیدار با ایثارگران عزیز این استان نصیب ما شد.
معاون رییس جمهور افزود: با کمک و همکاری استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان زمینه امضای تفاهم‌نامه بسیار خوبی در حوزه‌های مسکن و اشتغال ایثارگران فراهم شده است. در حوزه مسکن تأمین زمین برای ۱۸۰۰ واحد مسکونی ایثارگران در نظر گرفته شده است و می‌توان این نوید را داد که بر اساس این تفاهم‌نامه تا پایان دولت دوازدهم مشکل مسکن تمام ایثارگران استان سمنان حل خواهد شد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای حوزه درمان ایثارگران، گفت: با توافقات انجام شده با آقای دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مشکل بدهی‌ها و مطالبات بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمه‌های درمانی به زودی به صورت ۱۰۰ درصد حل خواهد شد تا ان‌شاءالله بتوانیم وظایف خود را در مسیر خدمات‌رسانی به ایثارگران به خوبی انجام دهیم.
اوحدی ادامه داد: طی توافقات به عمل آمده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن آنفولانزا به زودی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرد و مشکلی برای واکسینه کردن ایثارگرانی که به این واکسن نیاز دارند وجود نخواهد داشت. همچنین توافقی نیز با اورژانس کشور داشته‌ایم که ایثارگران دارای مشکلات جسمی و کهولت سن برای تزریق واکسن آنفولانزا از منزل خارج نشوند و واکسیناسیون آنفولانزا برای این عزیزان در محل سکونت توسط اورژانس انجام شود.
وی در ادامه سفر خود با پدر و مادر شهیدان گرانقدر «علومی»، جانباز معزز «محمد ابراهیم جلال» و جانباز و آزاده سرافراز سرهنگ «محمد خالصی» دیدار و گفت و گو کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدارها با اشاره به فداکاری‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان گفت: ثمره تمام این ایثارگری‌ها امنیت و آسایشی است که امروز داریم. هرچند که امروز نیز فشار و ظلم علیه کشور ما ادامه دارد و کلید عبور از این مشکلات نیز مانند دوران دفاع مقدس تکیه به همان فرهنگ ایثار و شهادت و وحدت و همدلی است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان جامعه ایثارگری را نماد جهاد، گذشت و ایثار دانست و گفت: در مسیر خدمت به چنین جامعه‌ای قطعآ باید از همین ابزارها استفاده کرد و در واقع مدیریت جهادی را به کار بست. این کار با مدیریت از راه دور میسر نیست و باید به صورت مستقیم در محضر ایثارگران حاضر بود.
اوحدی ادامه داد: در همین راستا سفرهای استانی ما به صورت هفتگی در حال انجام است و با همکاری استانداران، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تمام مسئولان استانی اتفاقات خوب و مثبتی در این سفرها رخ داده است که البته بیشتر از همه به برکت و عنایت وجود شهدا بوده است.
آیت الله شاهچراغی نیز در این دیدار تاکید کرد: خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار مهم و در عین حال سخت است، زیرا در برابر افرادی حضور دارید که برای انقلاب اسلامی سرمایه گذاری کرده‌اند. امام خمینی (ره) نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران را افضل نهادها و خدمت در این نهاد را افضل خدمات دانسته‌اند.
وی ادامه داد: از زحمات تمام افرادی که تاکنون در بنیاد شهید و امور ایثارگران مشغول به خدمت بوده‌اند قدردانی می‌کنیم، زیرا تمام این عزیزان با توجه به شرایط در مسیر خدمت کوشیده‌اند. جناب اوحدی نیز با توجه به اینکه درد جانبازی و اسارت را چشیده است و شاهد شهادت بسیاری از رزمندگان بوده است قطعآ می‌تواند خدمات بسیار خوبی را به همین عزیزان ارائه دهد و تحولی را در این عرصه ایجاد کند.
امام جمعه سمنان با تاکید بر اهمیت توجه و رسیدگی به تمام ایثارگران به خصوص فرزندان شهدا گفت: خوشبختانه تا امروز شاهد خدمات رسانی مناسب به این عزیزان بوده‌ایم و موردی از نارضایتی را در بین ایثارگران مشاهده نکرده‌ایم و امیدواریم این خدمات رسانی توسعه بیشتری پیدا کند. به خصوص در زمینه مسائل اعتقادی و فرهنگی باید تلاش و کوشش زیادی صورت گیرد.
معاون رییس جمهور در انتهای سفر خود به استان سمنان با حضور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران و ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر از ایثارگران این استان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)، گفت: ایشان می‌فرمایند وقتی خداوند نعمتی را به انسان اعطا می‌کنند، شکر واقعی آن نعمت از سوی انسان شناخت آن با تمام وجود است. امروز ما در جایگاه خدمتی قرار داریم که مخاطبان آن بهترین انسان‌هایی هستند که تمام داشته‌های خود را برای انقلاب در طبق اخلاص گذاشته‌اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: وظیفه ما شناخت قلبی این نعمت با تمام وجود است تا بتوانیم در مسیر خدمت به ایثارگران موفق باشیم و از خداوند می‌خواهیم ما را لایق بار سنگین این مسئولیت قرار دهد.
اوحدی با تقدیر از زحمات استاندار استان سمنان گفت: جناب آشناگر با همراهی و همدلی خود زمینه امضای تفاهم نامه‌ای را فراهم کردند که بر اساس آن مسئله مسکن جامعه ایثارگری استان سمنان به شکل ۱۰۰ درصدی حل می‌شود. همچنین موضوع اشتغال جامعه ایثارگری نیز در این تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران ایجاد می‌شود تا بخش مهمی از دغدغه‌های شغلی ایثارگران استان سمنان برطرف شود.
وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۴۵ هزار مسکن برای ایثارگران کشور تخصیص خواهد یافت، افزود: خوشبختانه با پشتیبانی دولت دوازدهم و شخص جناب دکتر روحانی فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر خدمت رسانی با قدرت پیش می رود و برنامه‌ریزی ما به نحوی است تا با پایان کار دولت دوازدهم هیچ بدهی و مطالبه‌ای به دولت بعدی منتقل نشود.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این مراسم تصریح کرد: در دیدارهایی که با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران داریم هرگز ندیده‌ایم درخواستی مطرح شود که از توان مسئولان خارج باشد. این مسئله وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند تا با تمام توان بتوانیم مشکلات این عزیزان را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: موضوع مسکن و اشتغال ایثارگران از دغدغه‌های اصلی ایثارگران گرامی است و امروز با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و امضای تفاهم‌نامه زمینه برطرف کردن این دغدغه‌ها تا حد زیادی ایجاد می‌شود.این تفاهم‌نامه لازم الاجراست و تمام نهادها اعم از شهرداری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل راه و شهرسازی و مجموعه عمرانی استانداری باید به وظایف خود عمل کنند.
انتهای پیام/