یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ در بیرجند برگزار شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۳۵۰۶۳۹
گروه استان‌ها- یادواره شهید محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای ۲ با حضور مسئولان و خانواده شهدا در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد.
یادواره شهدای عملیات کربلای ۲ در بیرجند برگزار شد
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سردار علی قاسمی صبح امروز در یادواره شهید محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای 2 که در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد اظهار داشت: سال‌های گذشته یادواره شهید کاوه به صورت پراکنده برگزار می‌شد اما حدود دو سال این یادواره به صورت پیوسته برگزار می‌شود.
وی گفت:  مقام معظم رهبری می‌فرمایند زنده نگهداشتن خون و یاد شهدا از خود شهادت کمتر نیست و روز به روز باید نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در زندگی ما رواج پیدا کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه افتخار ما ترویج فرهنگ شهدا و افتخار برگزاری اینگونه یادواره‌های شهدا است افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هر کسی که برای فراموش کردن یاد شهدا تلاش کند به کشور خیانت کرده است.
قاسمی تصریح کرد: معرفی الگوها و سرمشق گرفتن از مردان و زنان الهی، امربه معروف و نهی از منکر، معرفی معروف‌ها و یادآوری دوران دفاع مقدس و تجلیل از شهدا از کارکردهای یادواره‌های شهدا است.
وی ادامه داد: هر تشکل و سمن که بخواهد برای شهدا کار کند مجموعه بسیج و سپاه و کنگره شهدای استان این آمادگی دارد که در خدمت آنها باشد.
بیشتر بخوانید
خواهر شهید کاوه نیز در این یادواره به بیان خاطراتی از شهید پرداخت و گفت: شهید محمود کاوه به طور قطع تربیت شده رهبری بوده و ایشان زحمات پدرانه کشیدند و این شهید بزرگوار هر جا که دشمن را دور می‌زد لبخند به لبانش بود.
وی بیان کرد: شهید محمود کاوه برای همه وقت گذاشت و خودش را فدای همه کرد؛ شهید از خودگذشته و خودساخته بود و تا وقتی انسان خودساخته نباشد نمی‌تواند انسان‌ها را تربیت کند.
خواهر شهید کاوه افزود: محمود کاوه انسان‌های زیادی تربیت کرد و بیشتر از اینکه حرف بزند عمل می‌کرد؛ ایشان همیشه علمدار و جلوی نیروها بود و موقع عملیات جدی و در زمان استراحت و پشت جبهه خودش را پایین‌ترین فرد حساب می‌کرد.
وی افزود: امروز شهید کاوه اگر زنده بود هرگز با آمریکا صلح نمی‌کرد و ایشان همیشه خط مقدم مبارزه با دشمن بود. امیدواریم خون شهدا دست و پاگیر کسانی شود که به این کشور خیانت می‌کنند.
حسین سهرابی پژوهشگر دفاع مقدس و همرزم شهید محمود کاوه نیز در این جلسه بیان کرد: به تعبیر آیت‌الله نوری همدانی انقلاب  پلی بین نهضت عاشوا و قیام حضرت قائم(عج) است.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی در ادامه نهضت عاشورا و قیام امام حسین(ع) بود و هدف انقلاب ما انسان سازی و تربیت انسان‌هایی مطابق خلقت بود.
سهرابی گفت: حدود 200 شخصیت بزرگ انقلابی بار شدید بحران‌ها را به دوش داشتند و امام راحل نیز به آنها اعتماد کردند که این شخصیت‌های برجسته انقلاب دارای فهم بالایی و اهل مبارزات زیرزمینی و مخفی بودند.
این پژوهشگر دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهید کاوه از روحیه اطاعتی و ولایتی برخوردار بود و عملیات‌هایی که انجام می‌داد برای دشمنان بهت آور بود.