>> تکریم خانواده شهدا، تکریم ملت ایران است | ايثار
استاندار فارس گفت:

تکریم خانواده شهدا، تکریم ملت ایران است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰
کد مطلب : ۳۵۰۹۵۱
استاندار فارس در مراسم امضای تفاهم نامه تامین اشتغال و مسکن خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، سرمایه های ارزشمند مردم و کشور هستند و تکریم خانواده شهدا، تکریم ملت ایران است.
تکریم خانواده شهدا، تکریم ملت ایران است
به گزارش ایثار از فارس، عنایت الله رحیمی در این مراسم اظهار داشت: استان فارس با تقدیم ۱۵ هزار شهید گلگون کفن، ۴۰ هزار رزمنده و ۲ هزار آزاده سرافراز نقشی تاثیرگذار در هشت سال دفاع مقدس داشت و دیار سرداران بزرگ شهید است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات ارزنده و اثرگذاری که از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید با هدف بهبود شرایط ایثارگران و خانواده شهدا در فارس انجام شده اشاره کرد و گفت: مباحثی از جمله استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران، تامین مسکن، تسهیلات، مستمری و حالت اشتغال ایثارگران در دستور کار قرار داشته اما معتقدیم به رغم این تلاش ها، وضعیت موجود فاصله زیادی تا شرایط مطلوب دارد که نیازمند تلاش بیشتر است.
استاندار فارس ادامه داد: از سال ۹۲ تا کنون ۱۵۱ قطعه زمین با هدف تامین مسکن در اختیار جامعه ایثارگری و خانواده شهدا در استان قرار گرفته  و شرایط استخدام برای  ۲هزار و ۵۷۸ نفر  فراهم شده است.
رحیمی افزود: پرداخت تسهیلات به میزان ۱۷ میلیارد ریال به یکهزار و ۷۳۵ نفر و برقراری مستمری و حقوق حالت به اشتغال برای یکهزار و ۸۹۴ نفر، از دیگر خدمات دولت برای خانواده های معزز شاهد و ایثارگر استان فارس است.
وی همچنین به راه اندازی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه های ایثارگران و خانواده شهدا در استان فارس اشاره کرد و گفت: نشست های متعدد مدیریت ارشد استان با این تشکل ها زمینه لازم برای آگاهی از شرایط موجود جامعه ایثارگری و نیازهای آنها برای رسیدن به وضعیت مطلوب را فراهم کرده است.

استاندار فارس تصریح کرد: دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران، پیگیری مشکلات مربوط به بیمه تکمیلی، پذیرش در بیمارستان ها و مطب های خصوصی و پیگیری برای تامین تجهیزات پزشکی جامعه ایثارگران از دیگر اقداماتی بود که در سال های اخیر با جدیت در استان فارس دنبال شده است.
رحیمی بیان کرد: علاوه بر کسانی که در شهر شیراز حضور دارند در ۳۶ شهرستان دیگر استان نیز خانواده های عزیز شهدا و ایثارگران با مشکلات و کمبودهایی مواجه هستند که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی امضا تفاهم نامه های تامین مسکن و اشتغال و کارآفرینی خانواده های شهدا و ایثارگران در استان را حرکتی جهشی در زمینه خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اولویت تامین مسکن و اشتغال دانست و تاکید کرد: تفاهم نامه های مذکور باید از کاغذ خارج شده، عملیاتی شود و به اجرا درآید.
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد با اجرای تفاهم نامه های یاد شده شاهد رفع نیازمندی ها و کاستن از فاصله وضع موجود با شرایط مطلوب برای جامعه گرانقدر ایثارگری و خانواده شهدا باشیم.