فرهنگ ایثارگری ریشه در ایمان و پایبندی به ارزش‌های نظام اسلامی دارد

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۳۵۱۰۵۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در نشست هم‌اندیشی بررسی پرونده جانباختگان مدافع سلامت در مقابله با کرونا گفت: فرهنگ ایثارگری ریشه در ایمان و پایبندی به ارزش‌های نظام اسلامی دارد.
فرهنگ ایثارگری ریشه در ایمان و پایبندی به ارزش‌های نظام اسلامی دارد
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان در نشست هم‌اندیشی بررسی پرونده جانباختگان مدافع سلامت در مقابله با کرونا با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و آرزوی سلامتی برای کادر درمانی کشور، فرهنگ ایثارگری را عامل موفقیت‌های کشور دانست و گفت: فرهنگ ایثارگری ریشه در ایمان و پایبندی به ارزش‌های نظام اسلامی دارد.
رستمیان افزود: کشور ما در ادوار مختلف همچون پیروزی انقلاب اسلامی، دوران هشت سال دفاع مقدس، دفاع از حرم اهل بیت (ع)، دفاع از امنیت کشور، ایستادگی در برابر تحریم‌های ظالمانه و دیگر عرصه‌ها با فرهنگ ایثارگری پیروز و سربلند بوده است و همین فرهنگ بدون شک عامل بقا و پیروزی کشور در آینده نیز خواهد بود. این فرهنگ فرهنگی الهی و مقدس است.
وی با تأکید بر اینکه امروز اگر ایثارگری کادر درمانی کشور نبود کشور ما با مشکلات زیادی در مقابله با ویروس منحوس کرونا مواجه بود، تصریح کرد: ملتی كه ايثارگری را يك آرمان می‌داند در صورتی كه به آن عمل كند به راحتی می‌تواند راه توسعه خود را در كوتاه‌ترين زمان و با كمترين هزينه طی كند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز افزود: امروز تکریم و تجلیل از کادر درمانی که علی رغم خستگی با تمام قوا در حال خدمت به هم نوعان خود است امری ناچیز در برابر این همه ایثارگری خواهد بود، امیدواریم بتوانیم این خدمات را جبران کنیم.
محمد فتحی نیز عنوان کرد: همه ما خادم خانواده‌های معظم شهدا هستیم و هر چقدر به این قشر کمک کنیم نمی‌توانیم ذره‌ای از ایثارگری‌های آنان را جبران کنیم. همه ما آرامش امروزمان را مدیون جان فشانی‌های گذشته شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان هستیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: باید شرایط سخت خانواده شهدا را درک کنیم و تا جایی که می‌توانیم حامی آن‌ها باشیم. بحث شهدای مدافع سلامت مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ما نیز رسیدگی به پرونده و تسریع در انجام امور آنان را در اولویت کار خود قرار داده‌ایم.
در ادامه نشست پرونده تمام جان‌باختگان کادر بهداشت و درمان استان البرز بررسی شد و مقرر شد طبق آیین نامه ابلاغی شهدای مدافع سلامت به وزارت بهداشت و درمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شوند.
انتهای پیام/