​در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان شد:

دفاع مقدس یک پویایی و تحرک عظیم تاریخ ساز در جهت ایجاد یک فرهنگ ناب بود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۳۵۱۲۰۲
مدیرکل بنیاد استان گفت: مردم ایران در دوران دفاع مقدس با یک پویایی و تحرک عظیم تاریخ‌ساز باعث ایجاد یک فرهنگ ناب و غنی شدند که می‌بایست با برگزاری آئین‌های مختلف این فرهنگ را تثبیت کرد.
دفاع مقدس یک پویایی و تحرک عظیم تاریخ ساز در جهت ایجاد یک فرهنگ ناب بود
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ دومین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در آستانه هفته دفاع مقدس در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

مدیرکل بنیاد استان در این جلسه با اشاره به اینکه امسال مصادف است با چهلمین سال دوران دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی ها، رشادت‌ها و یکی از بارزترین نقاط عطف تاریخ سیاسی کشور و تبلور رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های فرزندان عزیز این مرز و بوم و سالروز پاسداشت و پاسداری از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است.

فریبرز نجفی افزود: دوران دفاع مقدس را می‌توان به عنوان آیینه تمام‌نمای ظرفیت‌های ملت ایران در ابعاد مختلف دانست که مردم ایران با یک پویایی و تحرک عظیم تاریخ‌ساز باعث ایجاد یک فرهنگ ناب و غنی شدند که می‌بایست با برگزاری آئین‌های مختلف این فرهنگ را تثبیت کرد.

نجفی اضافه کرد: حماسه هشت سال دفاع مقدس یک حماسه شگفت‌آوری بود که ملت ایران توانست با دست خالی و با توکل بر خداوند در برابر یک تهاجم گسترده بین‌المللی بایستد و با سربلندی از این امتحان الهی بیرون بیاید.

مدیرکل بنیاد تصریح کرد: ملت بزرگ ایران با صبر، استقامت، وحدت و همدلی امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آوردند.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه‌های قریب به 350 برنامه در قالب 25 عنوان برنامه ازجمله: برگزاری جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و شهرستان‌ها، طراحی، چاپ و نصب بنرهای دفاع مقدس در سطح استان، در صورت فراهم شدن شرایط با رعایت شرایط پروتکل‌های بهداشتی نواختن زنگ مقاومت در سطح مدارس شاهد، رونمایی از ساخت و نصب تابلوهای شهدا در بعضی از شهرستان‌ها، رونمایی از ساخت و نصب تابلو شهید مدافع حرم شهید علی طاهری در شهرستان کیار، برگزاری یادواره شهدای منا با عنوان لاله‌های سفید، برگزاری میهمانی لاله‌ها در 292 گلزار مطهر شهدای استان، همکاری در برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در شهرکرد، دیدار و سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا در سطح استان دارد.

انتهای پیام/