شناخت پل‌های ارتباطی ایثارگران با بنیاد، مراجعه حضوری را کاهش می‌دهد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۳۵۱۳۰۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تلفن 1616 و کانال‌های ایثار رضوی در پیام رسان ایتا و سروش پل‌های ارتباطی ایثارگران با بنیاد است که در صورت شناخت این موارد مراجعه حضوری به بنیاد کاهش و خدمات غیر حضوری افزایش خواهد یافت.
شناخت پل‌های ارتباطی ایثارگران با بنیاد، مراجعه حضوری را کاهش می‌دهد

به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در حاشیه ملاقات عمومی با خانواده‌های شهدا و ایثارگران که در مرکز ارتباطات و مراجعات اداره کل بنیاد خراسان رضوی برگزار شد، به خبرنگار ایثار رضوی گفت: هر هفته در دو نوبت با خانواده‌های معظم ایثارگران به صورت مستقیم در قالب ملاقات عمومی در میز خدمت و حضوری در منازل ایثارگران با این عزیزان دیدار و گفتگو می کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ادامه داد: در این دیدارها بسته به مشکلات ایثارگران، معاونت‌های  تعاون و بهداشت و درمان  نیز حضور دارند تا مشکلات ایثارگران در کمترین زمان ممکن مرتفع شود.
وی خاطر نشان کرد: خانواده‌هایی که درخواست وام مسکن، اشتغال، مشاوره و مددکاری، بهسازی گلزار شهدا و تسهیلات رفاهی دارند باید به معاونت تعاون و یا کارشناسان این حوزه در بنیاد محل پرونده مراجعه کنند.
حجت الاسلام معصومی افزود: ایثارگرانی که در خصوص هزینه‌های درمانی، دارو و تجهیزات، کمیسیون‌های پزشکی و حق پرستاری مشکل دارند باید به معاونت بهداشت و درمان در مناطق سه گانه مشهد و کارشناسان این حوزه در بنیاد شهرستان‌ها مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین فعالیت‌های فرهنگی بنیاد در راستای پیشگیری از بیماری کرونا مجازی است، ادامه داد: معاونت و کارشناسان فرهنگی پاسخگوی سئوالات در خصوص سهمیه کنکور، مدارس شاهد، برگزاری برنامه‌های فرهنگی، یادواره‌ها، برنامه‌های ورزشی و تبلیغات محیطی خواهند بود.
وی با بین اینکه میز خدمت مسئول راهنمایی ایثارگران در بنیاد است، افزود: برای جلوگیری از سردرگمی ایثارگران در ادارات، میز خدمت پاسخگوی ایثارگران است که مراجعه حضوری به بنیاد دارند.
 مدیرکل بنیاد خراسان رضوی افزود: تلفن 1616 در ساعت اداری در خدمت خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگانی است که با ارائه کد ملی می‌توانند بدون مراجعه به بنیاد پاسخ سئوالات خود را دریافت کنند.
وی در پایان تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های بنیاد از طریق پایگاه اطلاع رسانی ایثار و کانال ایثار رضوی در پیام رسان‌های ایتا و سروش به اطلاع جامعه ایثارگری و آحاد مردم می رسد.
در این ملاقات عمومی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت، 9 تن از خانواده شهدا و جانبازان مشکلات خود را با این مقام مسئول مطرح کردند.
گفتنی است سند هویت انقلابی مردم خراسان رضوی، پرونده 17 هزار و 283 شهید، 49 هزار و 699 جانباز و 3395 آزاده است که به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزت بخشیدند.
انتهای پیام/