سبک زندگی شهدا برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است

تاریخ انتشارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : ۳۵۱۴۷۷
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه گفت: سبک زندگی شهدا برگرفته شده از فرهنگ ایرانی اسلامی است و ایثارگری و فداکاری همسران و مادران شهدا الگوی بی‌بدیلی نه تنها برای ایران اسلامی که الگویی برای جهانیان است.
سبک زندگی شهدا برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام هادی عسگری در دومین نشست کارگروه ساماندهی فضای مجازی استان کرمانشاه که صبح امروز به منظور بررسی تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس، این هفته را بهترین فرصت در بازخوانی و یادآوری ایثارگری‌ها و حماسه‌آفرینی‌های مردم سلحشور ایران اسلامی در همه عرصه‌ها بویژه فضای مجازی عنوان کرد.
حجت الاسلام عسگری گفت: فضای مجازی تهدیدی است که اگر با رویکردها و راهبردهای مناسب و برنامه‌های مطلوب به این فضا وارد شویم به یقین این فضا می‌تواند فرصت‌های خوبی را در اختیار ما گذاشته و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوب و نیروهای توانمندی در استان داریم، خواستار هم‌پوشانی، هم‌افزایی و منسجم‌سازی در کار فضای مجازی شد.
وی یکی از مباحث و موضوعات پرمحتوا در فضای مجازی را تلاش در عرصه نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و فضای مجازی دانست و افزود: فرهنگ ایثار دارای محتوای اثرگذار و با صداقت است و با تبیین این فرهنگ به خوبی می‌توانیم فرهنگ از خود گذشتگی را در جامعه نهادینه کنیم.
حجت الاسلام عسگری ادامه داد: امروز دشمن به دنبال آن است که فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ خشونت و ستیزه‌جویی معرفی کند در حالیکه این فرهنگ ایثار، فرهنگ مهربانی، خیرخواهی، صفا و صمیمیت، دگراندیشی و دیگر خواهی است و ما باید بتوانیم در همه عرصه‌ها بویژه فضای مجازی به تبیین و تبلیغ این فرهنگ بپردازیم.
مسئول بنیاد استان کرمانشاه گفت: سبک زندگی شهدا برگرفته شده از فرهنگ ایرانی اسلامی است و ایثارگری و فداکاری همسران و مادران شهدا الگوی بی‌بدیلی نه تنها برای ایران اسلامی که برای جهانیان است.
در این نشست بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در سخنانی به اهداف و برنامه‌های در دست اقدام این کارگروه پرداخت و گفت: امروز ما باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق خود را با این فضا تطبیق داده و در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشیم.
انتهای پیام/