فرهنگ ایثار و شهادت، هویت‌بخش است

تاریخ انتشارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۳۵۱۴۸۸
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، یک فرهنگ هویت‌بخش است که موجب قوام و دوام مردمان آزاده کشور عزیزمان ایران است.
فرهنگ ایثار و شهادت، هویت‌بخش است
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر صبح امروز شنبه 29 شهریورماه در نشست با کارکنان در خصوص اجرای برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: در دوران حماسه‌ساز هشت سال دفاع مقدس ملت قهرمان ایران با تأسی از حرکت تاریخی سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) ثمره‌ای بالنده از فرهنگ ایثار و شهادت را برای همیشه در تاریخ این مرزوبوم به‌جای گذاشته و این فرهنگ در تاریخ ایران تبدیل به یک سنت شد؛ دیباچه دفاع مقدس برگ‌های زرینی از تبلور باور و مرام انسان‌های پاک‌باخته‌ای است که اتصال به ملکوت را رهین ایمان خودساخته‌اند.
انصاری‌فر افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در جای‌جای این سرزمین، هویت‌بخش و موجب قوام و دوام مردمان آزاده ایران بوده است و جهاد و دفاع جزو بهترین کارهایی است که مردم ایران از این امتحان همیشه سربلند بیرون آمدند.
وی افزود: مهم‌ترین و اولین شاخص و ویژگی دفاع مقدس اعتماد به جوانان و تربیت نسل جوان انقلابی برای اداره کشور و دفاع مقدس بوده است.
وی گفت: دفاع مقدس را باید الگوی امروز کشور برای حل مشکلات قرار داد، چراکه کشور نیازمند تفکر جهادی دوران دفاع مقدس است.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی تبیین و بازخوانی حماسه‌های شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس و انعکاس آن در فضای مجازی را از ابزارهای در دسترس و پرمخاطب دانست و تأکید کرد: برای بازسازی دوران دفاع مقدس برای نسل امروز و نیز انعکاس پیام شهیدان، نمایشگاه‌هایی را در همین راستا طراحی کردیم که در هفته دفاع مقدس بازگشایی خواهد شد.
وی بابیان اینکه هرچه امروز داریم از هشت سال مقاومتمان در دوره دفاع مقدس است، گفت: خودکفایی امروز ایران در صنایع نظامی و دفاعی، ارتقای رتبه‌های علمی و موارد این‌چنینی که امروز به آن رسیدیم، حاصل هشت سال دفاع مقدس ایثارگرانی است که با دست‌خالی در مقابل دشمن مقاومت کردند و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک میهن از دست برود.
انصاری‌فر به شرایط این روزهای کشور و وجود ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: باتوجه به این شرایط و در جهت حفظ سلامتی مردم امسال باید بخش زیادی از فعالیت‌ها و برنامه‌های هفته دفاع مقدس به‌صورت مجازی برگزار شود.
انتهای پیام/