هفته دفاع‌مقدس پاسداشت ارزش‌ها و صیانت از شرافت انسانی است

تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۵۱۵۵۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به نزدیک شدن به ایام بزرگداشت هفته دفاع‌مقدس گفت: هفته دفاع‌مقدس پاسداشت ارزش‌ها و صیانت از شرافت انسانی است.
هفته دفاع‌مقدس پاسداشت ارزش‌ها و صیانت از شرافت انسانی است
به گزارش «ایثار»، هدایت مظلومی با بیان اینکه عرصه هشت سال دفاع‌مقدس، آزمونی بزرگ برای اثبات حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: باید هفته دفاع مقدس را که یادآور ایستادگی، مقاومت و از خود گذشتگی جوانان غیور این ملت است به معنای واقعی آن درک کنیم و حماسه‌هایی که ایثارگران و رزمندگان ما در این دوره از تاریخ درخشان انقلاب اسلامی، خلق کردند گرامی بداریم.
وی با اشاره به انتقال فرهنگ دفاع مقدس و همگانی کردن آن در جامعه، گفت: امروز جوانان و نسل نوپای جامعه ما باید بدانند که برای حفظ این سرزمین چه عزیزانی جان و عضوی از اعضای خویش را در طبق اخلاص نهادند و به شهادت رسیدند. در این طریق متعالی، عده‌ای با تقدیم جسم خود و جمعی در اسارت زندان‌های بعثی، اوج ایثار را به نمایش گذاشتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به اینکه هفته دفاع‌مقدس پاسداشت ارزش‌ها و صیانت از شرافت انسانی است، عنوان کرد: هفته دفاع‌مقدس فرصتی برای بازشناسی حماسه عظیمی است که با ایثار و فداکاری فرزندان پاک میهن اسلامی ما رقم خورده است.
مظلومی با اشاره به تقارن هفته دفاع‌مقدس با ماه صفر گفت: تقارن این دو رویداد مهم، بیانگر پیوند عمیق و وفاداری شهیدان همیشه جاوید با نهضت حسینی و عشق آنان به اهل بیت (ع) و آل ا ... بوده است. شهیدان گلگون کفن در چنین مکتبی رشد و پرورش یافتند.
مسئول کمیته ایثارگران ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس استان، تکریم و تجلیل از ایثارگران را یکی از برنامه‌های مهم این کمیته دانست و گفت: دیدار و سپاسگزاری از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران در تمامی زمان‌ها بویژه هفته دفاع‌مقدس امری ضروری است.
مظلومی عطرافشانی مزار شهدا، حضور فعال دستگاه‌های عضو کمیته ایثارگران در نمایشگاه هفته دفاع مقدس، تجلیل از رزمندگان ادارات، نواختن زنگ دفاع و مقاومت، تبلیغات محیط اداری و مسابقات فرهنگی را از دیگر برنامه‌های چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس عنوان کرد.
وی گفت: کنگره ملی لاله‌های سفید، بزرگداشت شهدای منا بصورت ویدئو کنفرانس و تجلیل از سه خانواده شهدای منای استان، فراخوان مقاله ویژه دستگاه‌های فرهنگی و گروه‌های ایثارگری، اعزام پیام‌آوران ایثار، برگزاری جشنواره تربیت حکیمانه و برگزاری کنگره ملی شکوه ایثار تجلیل از مادران، همسران و دختران شاهد و ایثارگر را از دیگر برنامه‌های کمیته ایثارگران مازندران در هفته دفاع‌مقدس بیان کرد.   
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران گفت: در این ایام، یاد و خاطره شهدای گرانقدر عرصه 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشته و به ارواح مطهر آن سالکان و عاشقان اهل بیت (ع) درود می‌فرستیم و در مقابل رشادت‌طلبی مجاهدان، جانبازان عزیز، آزادگان سرافراز و خانواده‌های صبور و مقاوم این طلایه‌داران عزت و آزادگی سر تعظیم فرود می‌آوریم.
 انتهای پیام/