ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۳۵۱۸۵۳
مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام هادی عسگری در سومین نشست کمیته عملیاتی فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی که صبح امروز برگزار شد،  فضای‌مجازی را بستری مناسب برای ترویج هرچه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: راهکارهای مختلفی در زمینه نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم که بهره‌گیری از فضای مجازی می‌تواند یکی از این راهکارهای پیش‌رو باشد.
حجت الاسلام عسگری با قدردانی از تلاش‌های همکاران گفت: داشته‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در این زمینه داریم که استفاده از سایت نوید شاهد می‌تواند یکی از این ظرفیت‌های مطلوب باشد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه انجام مطالعات وسیع و به کارگیری تیم‌های راهبردی در این حوزه را از برنامه‌های مؤثر در جهت نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه عنوان و تصریح کرد: خدمت در بنیاد را قدر بدانیم چرا که این خدمت، یک فرصت طلایی برای خدمت به بهترین بندگان خداست و می‌بایست از راههای گوناگون از جمله فضای مجازی پیام شهدا را به درستی ماندگار کرده و آن را به نسل‌های آینده‌ساز جامعه منتقل کنیم.
وی خدمت به شهدا و خانواده‌های ایثارگران را همچون نماز خواندن و زیارت خانه خدا عبادتی ارزشمند توصیف کرد و گفت: تعامل و یاری گرفتن از ادارات و دستگاه‌های دولتی در بازنشر تصاویر، وصیت‌نامه، زندگی‌نامه شهدا و دل‌نوشته‌های ایثارگران در فضای‌مجازی  از جمله راهکارهای مهم در ترویج این فرهنگ والا است.
رامین پی‌بردی‌نژاد در این نشست ضمن ارائه گزارشی در خصوص کمیته عملیاتی فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی گفت: با تحرک بخشیدن به فعالان حوزه مجازی و تولید محتوای مناسب در پی آن هستیم که گام مؤثری را در این زمینه برداشته و جامعه را از عطر ایثار و شهادت آکنده کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد استان برگزاری مسابقات فرهنگی در سطح استان و شهرستان‌های تابعه و نیز برنامه‌های راهبردی و عملیاتی به منظور هم‌اندیشی بهتر در رساندن پیام شهدا در فضای‌مجازی را از جمله برنامه‌های این کمیته عنوان کرد.
انتهای پیام/