دفاع‌مقدس فرهنگی تمدن‌ساز دارد

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۳۵۱۸۵۹
استاندار گیلان با بیان اینکه دفاع‌مقدس، فرهنگی تمدن‌ساز دارد گفت: دفاع‌مقدس همچنان ادامه دارد چراکه جنگ استکبار علیه مردم ایران پایان نیافته بلکه آوردگاه آن به میدانی دیگر منتقل شده است.
دفاع‌مقدس فرهنگی تمدن‌ساز دارد
به گزارش «ایثار»، ارسلان زارع صبح امروز دوشنبه 31 شهریورماه در مراسم آغاز هفته دفاع مقدس و تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت با بیان اینکه دفاع مقدس، فرهنگی تمدن‌ساز دارد و جهانیان، مقاومت مثال‌زدنی ملت آگاه ایران را تحسین می‌کنند، گفت: فشار آمریکا علیه ملت و نظام اسلامی ایران به شکست مفتضحانه آنها انجامید چراکه هر رفتاری جز احترام با مردم این سرزمین، قطعا همراه با شکست است.
وی به گذشت چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: استکبار جهانی با چیدن توطئه‌های مختلف و متعدد؛ سعی داشت نهال نوپایی که بنای خود را بر نظام مردم‌سالار دینی نهاده بود و مردمی که برای نیل به استقلال، آزادی و تحقق عدالت مبتنی بر شریعت نبوی (ص) علیه رژیمی مستبد و طاغوتی انقلاب کردند؛ به نابودی بکشاند. این نظام نوپا به پشتوانه هوشیاری و مدیریت امام راحل و پس از ایشان رهبر فرزانه انقلاب و نیز وحدت و یکپارچگی مردم، هیمنه پوشالی دنیای شرق و غرب را فرو ریخت و ملت، فداکارانه و ایثارگرانه، مقاومت کردند.
زارع خاطرنشان کرد: اگرچه جنگ تحمیلی هشت ساله خسارت‌های زیادی برای ما داشت اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جنگی بود که برای ما گنج به ارمغان آورد. دفاع مقدس تنها صحنه نبرد مسلحانه علیه دشمنان میهن اسلامی و حریم آزادگی و شجاعت نبود، بلکه عرصه ظهور و بروز جلوه‌هایی از تبلور ثمرات ایمان و اتکال به خدای متعال در سخت‌ترین لحظات بود.
استاندار گیلان افزود: دفاع از کیان میهن، مرزهای باور و اندیشه اسلامی که از آن به عنوان دفاعی مقدس یاد می‌شود؛ دارای فرهنگی تمدن‌ساز است که اراده، عزم و ایمان یک ضلع آن، اعتماد قلبی و مؤمنانه به دوراندیشی رهبری شجاع نظام و باور عمیق به حقانیت وعده نصرت الهی، دیگر اضلاع آن هستند.
وی با بیان اینکه فرهنگ تمدن‌ساز دفاع مقدس، امروز در اقصی نقاط دنیا الهام‌بخش مبارزان راه آزادی و نویدبخش تمامی مقاومانی است که در برابر سردمداران ستم و تجاوز، ایستادگی می‌کنند، گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد چراکه جنگ استکبار علیه مردم ایران پایان نیافته بلکه آوردگاه آن به میدانی دیگر منتقل شده است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه سوابق تاریخی این سرزمین گواه آن است که مردم ایران هیچگاه در برابر ظلم عقب‌نشینی نکرده‌اند، گفت: این مردم با مبارزه‌ای جانانه، آوازه‌ای از حق‌مداری در جهان طنین‌انداز کرده‌اند و امروز نیز همه جهانیان با ستایش مقاومت مثال‌زدنی ملت ما در برابر تحریم‌های ظالمانه و رفتار غیرقانونی دولت آمریکا، مردم آگاه و هوشیار ایران را تحسین می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران در سایه فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، ملتی قابل احترام هستند که باید با آنان با زبان تکریم سخن گفت و به حقوق‌شان احترام گذاشت و هر راهی جز این، به طور قطع همراه با شکست خواهد بود. همانگونه که امروز می‌بینیم فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران، هم به شکست مفتضحانه آنها انجامیده و هم باعث انزوای بیش از پیش این دولت استکباری شده است چراکه این رفتار برای هیچکس در دنیا قابل پذیرش نیست.
زارع با بیان اینکه در آغاز چهلمین سالگشت هفته پر افتخار دفاع‌مقدس شنونده سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی هستیم را موجب مباهات دانست و گفت: بیانات ایشان هدایت‌گر سعادت کشور و رهنمون کننده جامعه به ساحل امن، آرامش و اطمینان برای تعالی ایران عزیز است.
انتهای پیام/